בע"ה א' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניסיון לינץ' ביהודי – מיהו האשם?

כל תחקיר האחר, כנראה, היה מעלה מסקנה כי אין לאפשר לערבים ליידות אבנים ולערוך לינץ' ביהודים, אולם כתב חדשות 2 הסיק מהאירוע כי הבעיה והפתרון נעוצים בכך שהנהג לא הוזהר לפני שיצא לביתו...

  • ט"ו אב תשע"ז - 16:44 07/08/2017
גודל: א א א
(צילום מסך מכתבת חדשות ערוץ 2)
(צילום מסך מכתבת חדשות ערוץ 2)

עשרות אם לא מאות ערבים רעולי פנים התפרעו בשבת האחרונה בכפר תקוע הערבי שבגוש עציון, במהלך האירועים, נפצע חייל באורח קל ובהמשך אף האירוע החמיר.

תחילתו של האירוע ביום שישי, אז השיבה מערכת הבטחון את גופתו של המחבל מוחמד תנוח שניסה לפני כשבועיים לדקור חיילת צה"ל באזור ונורה למוות במהלך הפיגוע. עם קבלת גופתו, התפתחו התפרעויות ומהומות בכפר. בשבת, האירועים המשיכו.

בשלב מסוים, לאחר שנפצע לוחם צה"ל בהתפרעויות, הקימו ערביי הכפר מחסום אנושי באמצע הכפר, היכן שיהודים רגילים לנסוע בדרכם לישוב תקוע. המתפרעים, בדקו בכל רכב מי הם היושבים בו, וכל רכב שבו היו יהודים או אנשי כוחות הבטחון, נרגם באבנים ובבלוקים.

תושב תקוע בשם ולרי, נסע לביתו והבחין במחסום האנושי שהציבו המחבלים. "הם עשו שם מחסום, אי אפשר היה לעבור את זה", סיפר ולרי בשיחה עם חדשות 2. "ישר שלפתי את הנשק שלי ודרכתי אותו, כדי שיראו שאני חמוש, זה לא עצר אותם בכלל".

ולרי הצליח להימלט מהמקום, ובהמשך הגיעו כוחות צה"ל ופיזרו את המתפרעים באמצעים לפיזור הפגנות.

כל תחקיר אחר שהיה נעשה לאירוע, היה מעלה ככל הנראה מסקנה כי יש לבדוק כיצד אפשרו לערביי הכפר להתפרע, בטח במשך זמן כה רב ואף לגרום לפציעתו של אזרח וזאת לאחר שכבר נפצע לוחם צה"ל במקום. כל זאת, בהתחשב בעבר הידוע של הכפר העוין, שממנו יצאו לא מעט פיגועי דקירה, ירי, דריסה, השלכת מטענים ואירועים אינספור של ידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה.

אולם בשביל כתב חדשות 2 לענייני "פלסטינים" אוהד חמו, המסקנה מהסיפור הייתה. שונה. מה שלא היה בסדר באירוע, לטעמו, הייתה העבודה כי יהודי נסע לביתו דרך הכפר תקוע בזמן שנערכו התפרעויות במקום ללא שאיש הזהיר אותו.

"כעת נותר לבדוק כיצד נכנס נהג למארב בכפר שבו התנהלו מהבוקר עימותים קשים, מבלי שאיש יזהיר אותו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד