בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': למצות את הדין עם המופתי המסית

"לא סביר כי מדינת ישראל תתן חסות לאויבים מבית או מחוץ". לאחר הפירסום בקול היהודי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה אל היועמ"ש בדרישה לחקור את המופתי והארכיבישוף

  • שלום פרידמן
  • ל' ניסן תשפ"ב - 17:22 01/05/2022
גודל: א א א
עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)
עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)

תלונה נוספת כנגד המופתי והארכיבישוף המסיתים עכרימה סברי ועטאללה חנא.

לאחר הפירסום בקול היהודי על השתתפותם של המופתי והארכיבישוף המסיתים עכרימה סברי ועטאללה חנא, בכנס איראני יחד עם חסן נסראללה מנהיג חיזבאללה ומנהיגי ארוגני טרור נוספים, פנה חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אל היועמ"ש עוה"ד גלי בהרב מיארה לפתוח כנגדם בחקירה.

במכתבו מדגיש סמוטריץ', כי "זו לא הפעם הראשונה בה המופתי והאכיבישוף נתפסים על דברי תמיכה בטרור", ולדבריו, "נראה כי הם מנצלים את קרבתם לשלטון בישראלף בין היתר למלגת רע"מ שכידוע שותפה פעילה בקואליציה הנוכחית, כדי לזכות בחסינות מפני העמדה לדין על מעשיהם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

סמוטריץ' מוסיף וכותב כי "כל בר דעת יכול להבין כי התנהלותם של השניים עולה כדי מספר עבירות פליליות ובתוכם תמיכה במאבק מזויין כנגד מדינת ישראל. לא סביר כי מדינת ישראל תתן חסינות לאויבים מבית או מחוץ המבקשים והקוראים להכחדת מדינת ישראל", דברי סמוטריץ'.

נזכיר, כי בשבוע שעבר, הוגשה תלונה דומה גם על ידי ארגון לביא, וחבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס קרא לגרש את סברי ללבנון.

סברי, רע"ם והיועצת של רם בן ברק

כפי שחשפנו בקול היהודי, המופתי לשעבר של ירושלים והרשות הפלסטינית ומושא הערצתם של אנשי רע"מ עכרימה סברי השתתף ביום שלישי האחרון בועידה אינטרנטית עם בכירי הטרוריסטים ברחבי העולם לרגל יום אלקודס האיראני שיחול ביום שישי.

בין המשתתפים בועידה לצדו של סברי, היו מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד אל נחלה, מנהיגי החזית העממית, בכירי דת קיצוניים מתימן ועיראק וגם אזרח ישראלי נוסף - הארכיבישוף הנוצרי עטאללה חנא.

עכרימה סברי הוא תושב ישראל ומתגורר בירושלים. חברי הכנסת הערבים ובראשם סיעת רע"מ רואים בו מנהיג ודמות דתית מוערצת. סברי מוכר כדמות התומכת בטרור ונחקר בעבר לא פעם על הסתה, בין השאר בעקבות תמיכתו בפיגועי התאבדות.

למרות פסיקותיו הקיצוניות והסתה רחבת היקף שלו הוא נחקר ומשוחרר בכל פעם מחדש. כניסתו להולנד נאסרה אולם מירושלים הוא מסית די בחופשיות. עם זאת מערכת הביטחון הישראלית מוציאה מפעם לפעמם צווי הגבלה נגד, בעיקר צווי איסור יציאה מהארץ.

לאחרונה הוצא נגדו צו איסור יצירת קשר עם ראאד סלאח וכמאל חטיב בכירי הפלג הצפוני וכמה מסיתים איסלאמיים נוספים, אולם נראה כי סברי פשוט "עקף" את הצו ופנה ישירות להשתתף עם נסראללה, הנייה ושאר ארכי טרוריסטים בועידה.

דמות נוספת בעלת אזרחות ישראלית שהשתתפה בועידה היא של איש הדת הנוצרי הארכיבישוף עטאללה חנא. הוא נחקר גם כן בעבר בחשד להסתה לפיגועים וחברי כנסת אף ניסו לפעול לשלילת אזרחותו אך ללא הצלחה.

בעבר חשפנו בקול היהודי, כי העוזרת של יו"ר ועדת חוץ וביטחון וסגן ראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק, למדה בקורס של סברי מטעם עמותת אל אקצא של רע"מ ופרסמה תמונות שלה לצידו של סברי.

בנוסף, שמו של סברי פורסם בידי עיתון הארץ כמי שהעניק מגן הוקרה לשופט העליון דהיום חאלד כבוב על פועלו של אביו של כבוב בהקשרים איסלאמיסטי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון