בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי מיפו הצטרף לדעא"ש ותכנן פיגוע בקריה

כתב אישום נגד ערבי בן 19מיפו אשר הואשם כי יצר קשר עם ארגון דעא"ש וניסה לתכנן פיגוע סמוך לקריה בתל אביב

  • דוד אור שחר
  • ג' אייר תשע"ח - 12:03 18/04/2018
גודל: א א א
בית משפט (שלמה מלט)
בית משפט (שלמה מלט)

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר כנגד קאמל אבו עמארה, ערבי כבן 19 מיפו. הלה מואשם בעבירות של ניהול מגעים עם סוכן ופעילות בארגון טרור.

מכתב האישום עולה כי,אבו עמארה  ניהל מגעים מתמשכים עם סוכני חוץ, ערבים התומכים וחברים בארגון הטרור דעא"ש. הנאשם הצטרף בעצמו כחבר הארגון באמצעות שליחת סרטון שבועת-אמונים לארגון ולעומד בראשו, וכן פעל לטובת הארגון ולקידום מטרותיו בניסיון לגייס תומכים נוספים לארגון הטרור.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו ובבקשת המעצר נכתב כי "מעשיו של המשיב, המדברים בעד עצמם, מבססים באופן ברור ומובהק עילת מעצר של מסוכנות לביטחון המדינה ולביטחון הציבור. מסוכנותו של המשיב מתעצמת נוכח העובדה, כי פעל, על-פי הודאתו, הן מתוך הזדהות אידאולוגית עם ערכי ארגון הטרור ומטרותיו והן מתוך תחושת עוינות שפיתח כלפי אזרחי ישראל היהודים".

בפרקליטות אמרו כי "מעשיו של המשיב מוכיחים, כי התכוון להוציא לפועל בעצמו את מטרות ארגון הטרור, מעבר לפעילותו ברשת האינטרנט, הן בכך שהחל להיערך לביצוע "נפיר" – מעבר לשטח פעילות של הארגון והצטרפות ללוחמיו והן בכך שהביע תמיכה והבעת נכונות בפומבי לביצוע פיגוע נגד חיילים בסמוך לבסיס 'הקריה' בתל-אביב, באמצעות חגורת-נפץ או באמצעות ירי מרכב נוסע".

לפני כשבועיים התפרסם בבלעדיות בקול היהודי כי יהודי שטייל יחד עם משפחתו ביפו בחול המועד פסח נדהם לראות במרכז העיר שלטי תמיכה ב'שהידים' ערבים, מחבלים שחוסלו על ידי צה"ל ברצועת עזה.

יו"ר המטה הלאומי בליכוד, נתן אנגלסמן שראה את השלטים אמר לקול היהודי כי "השלטים אינם במרכז רמאללה או ג'נין. כל זה במרכז תל אביב-יפו במגדל השעון ביפו ברחוב דוד רזיאל. נקודת מפגש ויציאה של עשרות קבוצות לסיורים ביפו. ערביי יפו לא נחים לרגע ואין להם שום פחד מלהפר את הריבונות במרכז תל אביב. כל זה המשך להפקרות שלטונית בנושא מהגרי העבודה שאינם מגורשים מהמדינה" אמר.

"אני מצפה ממשטרת ישראל שיעשו כל שביכולתם כפי שהם יודעים לעשות. לאתר את מפירי הריבונות הישראלית בלב תל אביב. אין תירוצים: המקום מצולם כפי שכל מקום מרכזי מצולם בעידן הנוכחי ולכן תירוצים לא יתקבלו".

לאחר פניית הקול היהודי מסרה המשטרה כי השלטים הוסרו מהמקום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד