בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צה"ל: למעלה מ-150 ממשוחררי שליט נכלאו מחדש

מבקשת חופש מידע שהגיש ארגון בצלמו לצה"ל עולה כי לפחות 150 מחבלים ממשוחררי עסקת שליט שבו לעסוק בטרור ונכלאו מחדש - 10 יהודים נרצחו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אייר תשע"ט - 09:23 14/05/2019
גודל: א א א
מחבלים משתחררים בעסקת שליט
מחבלים משתחררים בעסקת שליט

במענה לבקשת חופש מידע שהגיש ארגון בצלמו מודה צה"ל כי מחבלים רבים ששוחררו בעסקת שליט חזרו למעגל הטרור.

כזכור המחבלים ששוחררו חתמו בין היתר כי ימנעו מביצוע כל עבירה שעונשה שלשה חודשי מאסר ומעלה או כל מעשה הפוגע בביטחון מדינת ישראל או תושבי האזור, זאת מיום שחרורם ממאסר ועד יום סיום המאסר שהיו נושאים אלמלא ההקלה בענשם.

במענה מפורטים הנתונים הבאים:

100 מחבלים משוחררים עברו עבירות ביטחון במהלך תקופת התנאי נעצרו מחדש והועמדו לדין בפני בתי משפט צבאיים ובעקבות כך בוטלו ההקלות והם חזרו למאסר.

בנוסף ביחס ל 56  מחבלים משוחררים נאספו ראיות מנהליות המלמדות כי הפרו את תנאי שחרורם.

מחבלים אלו הובאו בפני וועדה מיוחדת הבוחנת את ההפרות והוועדה ביטלה ל-53 מחבלים את ההקלה בעונש והחזירה אותם למאסר עד סיום התקופה שנגזרה עליהם. בנוסף נמסר מצה"ל כי ענינם של שני מחבלים תלוי ועומד.

תשובת צה"ל מגלה עוד כי לגבי מחבל אחד החליטה וועדת העררים שלא להחזירו לכלא למרות שהפר את תנאי השחרור. צה"ל בחר לערער  על ההחלטה בבג"ץ אולם לאחר דיון בבג"ץ ויתר ומשך את העתירה והמחבל לא נאסר מחדש.

יצויין שישנם בנוסף לפחות עשרה יהודים שנרצחו על ידי משוחררי עסקת שליט. בינהם: שלשת הנערים גיל-עד שעאר, נפתלי פרנקל, ואיל יפרח. מי שעמד מאחורי חטיפתם הינו מוחמד קוואסמה ששוחרר לעזה ותכנן משם את מבצע החטיפה.

כמו כן נרצחו על ידם, השוטר ברוך מזרחי, דני גונן, מיכי מרקמלאכי רוזנפלד, אשר מממן הפיגוע בו נרצח היה מחבל משוחרר ששוחרר לירדן.

כמו כן החיילים יובל מור יוסף ויוסי כהן שנרצחו לאחרונה בגבעת אסף והתינוק עמיעד ישראל אישרן שנרצח בצומת עפרה, נרצחו על ידי מחבלים שהינם אחיינים של משוחרר עסקת שליט ששוחרר לעזה ומשם הכווין את הפיגוע. 

עו"ד מיכאל ליטווק, יועמ"ש ארגון בצלמו, הגיב: ''שוב מוכח שמחבלים שמשתחררים חוזרים למעגל הטרור. אנחנו קוראים לממשלה החדשה להחיל עונש מוות על המחבלים הרוצחים, להעניש במלוא החומרה את שאר המחבלים, ובעיקר לא לשוב לאיוולת של שחרור מחבלים. מחבלים משוחררים שווה מעגל דמים אינסופי.

חשוב להבין כל פיגוע הינה הפרה החמורה ביותר של זכויות אדם. ולכן שחרור מחבלים הינה תמיכה בהפרת זכויות האדם של אזרחי ישראל. מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה הגנה על זכויות האדם ובתוכם הזכות הבסיסית הזכות לחיים.

נמשיך להאבק שלא ישוחררו יותר מחבלים וכן שיאומץ סל הרתעה נגד המחבלים ובני משפחותיהם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד