בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: ניסיון פיגוע דריסה שהושתק?

"שוטר פלסטיני" סטה בצורה ברורה לעבר יהודי שעמד בטרמפיאדה ליד חוות גלעד. בצה"ל טוענים שלא מדובר בפיגוע והוא הואשם בעבירת תעבורה בלבד

  • אלחנן גרונר
  • י"ד שבט תשע"ט - 15:11 20/01/2019
גודל: א א א

תיעוד ניסיון הדריסה

האם צה"ל השתיק ניסיון פיגוע דריסה בשומרון?

לפני כחצי שנה דווח על אירוע של ניסיון דריסה בצומת הכניסה לחוות גלעד שבשומרון. תושב יצהר שעמד בטרמפיאדה לכיוון צומת ג'ית, הבחין לפתע כי רכב ערבי שנסע מכיוון צומת ג'ית, חותך לנתיב הנגדי ומנסה לדרוס אותו.

התושב הספיק לקפוץ לתעלה שבצד הדרך, והרכב נמלט מהמקום כאשר התושב מספיק לשלוף את נשקו האישי אך לא לירות.

אלא שבסוף השבוע האחרון חשף צבי סוכות, מנכ"ל עוצמה יהודית, כי למרות התיעוד הברור בו נראה הרכב חוצה לנתיב הנגדי ומנסה לבצע דריסה של התושב שעמד בשולי הכביש, נהג הרכב שנעצר הואשם בעבירת תעבורה ולא בעבירות טרור או ניסיון רצח, ונידון ל-11 חודשי מאסר בלבד.

הנהג, כך מתברר, הוא "שוטר פלסטיני", מה שלדברי סוכות יכול להסביר את העובדה שנראה כי ניסיון הפיגוע טויח.

"זה מטורף", כתב סוכות בפוסט בפייסבוק שזכה לשיתופים רבים. "למישהו היה אינטרס להשתיק את הסיפור. שוטר ברשות שניסה לרצוח פה יהודי הולך הביתה כמעט בלי כלום. העיקר שמול יישיבת פרי הארץ השקיעו מליונים בחקירה והשמצה בגלל אולי אבן".

יש לציין כי מדובר באותה הנקודה בדיוק בה נדרסה למוות חווה רויזין ז"ל, תושבת עמנואל לפני מספר חודשים, באירוע שגם בו טענו בצבא וברשויות כי מדובר בתאונת דרכים.

בדריסה הזו אכן היה קשה להוכיח מהצילום כי מדובר בדריסה מכוונת, אך במקרה שחשף סוכות, נראה בבירור הרכב המגיע וחוצה את הנתיב הנגדי כולו עד אל השוליים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בבית המשפט הצבאי התנהל משפטו של נאשם בעבירה סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. בית המשפט הרשיע את הנאשם במיוחס לו וגזר עליו ביום 22 באוקטובר 2018, במסגרת הסדר טיעון עונש של 11 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי, פסילת רשיונות למשך שנתיים וקנס כספי. מהחקירה עלה שלא היה מדובר בניסיון פיגוע ולכן יוחסה לנהג עבירת סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד