בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רצח הרב בן גל: המחבל חופשי - האלמנה נגד נתניהו

אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי"ד מביעה ביקורת על ראש הממשלה שטרם אישר בניית 800 יח"ד בישוב. המחבל שביצע את הפיגוע עדיין חופשי

  • אלחנן גרונר
  • י' אדר תשע"ח - 15:05 25/02/2018
גודל: א א א
הרב איתמר בן גל (צילום: יצחק מלמד)
הרב איתמר בן גל (צילום: יצחק מלמד)

המחבל עבד אל-כרים עאדל עאסי שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד בצומת אריאל עדיין מסתובב חופשי. בצה"ל ובשב"כ ממשיכים בחיפושים אחריו ובשבוע האחרון עצרו כמה מקרוביו בניסיון להגיע למידע על מקום הימצאו.

הערכות הצבא היו תחילה כי המחבל מסתתר בשכם, אך לאחר שעבר זמן כה רב מהפיגוע יתכן והצליח למצוא מסתור במקום אחר. במערכת הביטחון אומרים כי דווקא היותו של המחבל בן עיר שחי בין שכם ליפו, ולא מי שסומן מראש על ידי מערכת הביטחון במסגרת תפיסתם הביטחונית, מקשה על איתורו.

ברשתות החברתיות הפך המחבל לגיבור, והצלחתו להימלט מכוחות הביטחון של ישראל זמן כה רב זוכה לאהדה והפיכתו למודל לחיקוי.

עוד בנושא:

ובמקביל בישוב הר ברכה ממשיכים לדרוש מראש הממשלה לבנות בישוב 800 יחידות דיור בעקבות הפיגוע.

מרים, אלמנתו של הרב איתמר, יצאה הבוקר במסר לראש הממשלה שלדבריה לא מקדם את התכניות לבנייה בישוב.

"בימים אלו חשוב לי קודם כל לחזק את ראש הממשלה. הוא עובר תקופה לא קלה אולם אני יודעת שבתוך כל זה הוא ממשיך לנהל את ענייני המדינה וזה עניין שאיתו אסור לחכות", אמרה האלמנה. 

"לא רק תושבי ישראל אלא גם המחבלים ושולחיהם ממתינים לתגובת הממשלה על מעשה הטרור הזה שגזל מאיתנו אבא ובעל וחבר ובן.  אנחנו דורשים  שראש הממשלה יעשה את הדבר הנכון ויודיע הבוקר בקולו על ההחלטה לאשר את הבנייה בהר ברכה כתשובה לפיגוע ובכך להביא לפיכתה לעיר, ולא רק דרך מתווכים. 

זו ההזדמנות, בתוך ה-30 יום לרצח לאשר את הבנייה כדי שיהיה ברור לרוצח הארור ולשולחיו שזו התוצאה של הרצח וזו התשובה לטרור. אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונאלית שלו בלבד. אסור לחכות להודיע על כך רק בעוד חודשיים. כשהקשר בין הדברים יהיה לא ברור. אני דורשת מראש הממשלה את המעט הזה. להקדים את ההודעה להיום. זו תהיה הנחמה שלנו. זו תהיה התשובה הציונית לרצח הזה".

בעקבות הצגת דברי האלמנה לנתניהו בידי מספר שרים מהליכוד, אמר ראש הממשלה כי הנחה לבחון אפשרות לבניית הבתים בישוב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד