בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

17 שנה לפיגוע - המחבלים קיבלו כ-5 מליון ש"ח

חוליית מחבלים, בהם המרצחים איברהים חאמד ועבדאללה ברגותי, שהייתה אחראית לשלל פיגועים קשים זכו לתשלום של מליונים מעת מאסרם - למרות המשבר הכלכלי הקשה ברשות הפלסטינית

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אב תשע"ט - 11:10 04/08/2019
גודל: א א א
(האוניברסיטה העברית)
(האוניברסיטה העברית)

מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' העוקב אחר המתחולל ברשות, בין היתר בעניין תשלומי משכורות הרוצחים המנוהלים על ידי אבו מאזן ואנשיו, מפרסם נתונים חדשים על תשלומים שקיבלו מבצעי הפיגוע באוניברסיטה העברית מעת מאסרם.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

הפיגוע באוניברסיטה התרחש ביום כ"ב באב ה'תשס"ב. מחבל הפעיל בחוליית סילוואן, חוליית חמאס שפעלה במזרח ירושלים, הטמין פצצה בקפיטרייה של האוניברסיטה העברית בירושלים. המחבל, מחמוד עודה, הכיר את המקום מכיוון ששימש כעובד שיפוצים באוניברסיטה בתקופה שקדמה לפיגוע.

 

בפיגוע נרצחו 9 בני אדם ונפצעו כמאה נוספים. את החולייה הפעילו הארכי מחבלים אברהים חאמד ועבדאללה ברגותי אשר נידונו בעקבות הפיגועים אותם ביצעו לעשרות מאסרי עולם. 

בסך הכל הואשמו במעורבות בפיגוע שישה ערבים אשר מיום מאסרם זכו למשכורת שוטפת מאת הרשות הפלסטינית. בסך הכל עד לימים אלה באים מלאו 17 שנה לפיגוע הרצחני, קיבלו המחבלים 4,371,100 ש"ח (ארבעה מיליון, שלוש מאות שבעים ואחת אלף ומאה שקלים).

עוד בנושא:

 - אחריות הרשות לפיגועים: "מדובר בנצחון לאומי"

 - צפו: תעלומת מאות המבוקשים והקמפיין לחיסול אבו מאזן

  - פסק הדין: הרשות הפלסטינית וראשיה נושאים באחריות לרצח יהודים

רק ברגותי וחמאד עצמם זכו לכ-400,000 דולר מיום מאסרם. שאר המחבלים וואל קאסם, ואסים עבאסי, עלא אלדין עבאסי ומוחמד עודה, כולם ערבים אזרחי ישראל שהתגוררו בירושלים, זכו לתשלום של 220,000 דולר כל אחד מיום מאסרם. יש לציין כי מכיוון שהללו התגוררו בירושלים זכו לגמול של 300 ש"ח יותר עבור כל חודש.

יש לציין כי התשלומים למחבלים נמשכים כסדרם למרות המשבר הכלכלי אותו המיטה על עצמה הרשות הפלסטינית. הרשות חייבה את עצמה לשלם משכורת חודשית למחבלים כלואים כאשר העבירה את חוק האסירים והאסירים המשוחררים לפני כחמש עשרה שנה.

הסכום המדויק ששולם נקבע בתקנות שהתקבלו על ידי ממשלת אבו מאזן, כאשר זה העלה פעמיים את המשכורות לסכומים גבוהים יותר.

מנהיגי הרשות מבהירים פעם אחר פעם כי הרשות "מחויבת" לשלם משכורות למחבלים ולשאהידים מכיוון שהם "חיילים" של הרשות אשר פעלו מאינטרס לאומי ולא מסיבות אישיות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד