בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ארץ ישראל כולה שלנו - לעבור לפסים מדיניים ומעשיים"

בכנס 'קץ לרעיון שתי המדינות', השתתפו כאלף איש ובו דנו בפעולות שעל ישראל לנקוט מבחינה צבאית, ביטחונית, מדינית, משפטית ועוד. השתתפו: שרים, חברי כנסת, עיתונאים, אנשי צבא וביטחון, אנשי משפט ועוד. "אחרי שכל הקונספציות קרסו, ברור לכל בר דעת שמדינת ישראל צריכה לשלוט בעזה ביום שאחרי המלחמה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשפ"ד - 10:05 12/01/2024
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

כאלף איש השתתפו בכנס תנועת הריבונות ומועצת יש"ע שנערך אתמול (חמישי) במוזיאון ארצות המקרא בירושלים. הכנס נערך תחת הכותרת "לקחי עזה, קץ לרעיון שתי המדינות" וכלל מושבים בעברית ובאנגלית אותם הנחו מוריה קור וישי פליישר. בין הנואמים בכנס היו: שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שרת המודיעין גילה גמליאל, חברי כנסת, מומחי צבא ומשפט, אישי ציבור, עיתונאים ועוד.

בכנס נחשף סקר של מכון הסקרים דיירקט פולס. על פי נתוני הסקר, 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון, לעומת 20% בלבד שתומכים בכך. בנוגע לשאלת עידוד ההגירה מרצון של תושבי עזה, 76% מהנשאלים השיבו כי הם בעד עידוד הגירה לעומת 16% שהביעו את התנגדותם. נתון מעניין שנחשף הוא כי בקרב מצביעי המחנה הממלכתי 71% בעד עידוד הגירה מרצון של תושבי עזה וכי 69% נגד הקמת מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש. גם בקרב מצבעי יש עתיד הנתונים מפתיעים - 61% בעד עידוד הגירה ורק 24% נגד, וכן 50% נגד מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש ורק 38% בלבד בעד.

העיתונאי עמית סגל ראיין את שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שהתייחס לסוגיית הדין הבינלאומי בהאג, ואמר כי לא עביר כספים לרשות הפלסטינית "אחד האסימונים הכי חשובים שנפלו – אין הבדל בין הנאצים בעזה לנאצים ביו"ש. מי עומד מאחורי ההליך בהאג? דרום אפריקה היא פרוקסי של הרשות הפלסטינית, שלא יכולה להגיש בעצמה כי היא לא מדינה החברה באו"ם. דרום אפריקה היא שליחה. מי שדחף את המהלך זו הרש"פ. והיום יש מי שמבקש ממני להעביר לה כספים. הם מוליכים אותנו אל התליין ורוצים שנשלם על זה".

"לא נעביר להם כסף" הצהיר שר האוצר והוסיף "כן נעביר לפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון ולתושבים שמגנים בגופם בכדי שכפר סבא לא תהיה כפר עזה. יו"ש זו רצועת המגן הציונית והערכית".

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בפאנל שהנחתה מוריה קור, השתתפו העיתונאים שלום ירושלמי מ'זמן ישראל' ומקור ראשון, העיתונאי אלחנן גרונר מקול היהודי, יאיר אנסבר יועץ ביטחוני והאלוף במיל' גרשון הכהן.

אנסבכר מתח ביקורת קשה על התלות של ישראל בארצות הברית "ארצות הברית חונקת את ישראל. מובילה אותה להתאבדות", אמר. עוד הוסיף וציין הבדל הקיים בין ימי מלחמת יום הכיפורים לימי המלחמה הנוכחית "אז, כשהחיילים מסרו נפשם בחזית, קיסינג'ר וגולדה סגרו דברים בחדרים סגורים מאחורה. היום כולם יודעים מה קורה. גם החייל בשטח שומע מזכיר המדינה האמריקני מגיע לבקר בישראל ואז ודובר צה"ל מודיע שהעזתים יוכלו לחזור לצפון הרצועה. חייבים להילחם בזה", אמר.

העיתונאי אלחנן גרונר סיפר על תחקיר הקול היהודי שחשף את תכניות 'מתווים' והקרן החדשה להקמת מדינה פלסטינית. "בזמן שהנוחבות עוד ערפו ראשים בעוטף עזה, הם כינסו כבר קבוצות חשיבה להקמת מדינה פלסטינית, על הגופות בעוטף". גרונר הזכיר כי על פי התחקיר שפורסם בקול היהודי, בעברית ובאנגלית, בקבוצות החשיבה שהוקמה הבינו כי הרוב בישראל יתנגד להקמת מדינה פלסטינית ומשכך "הם הבינו שהם צריכים להפעיל לחץ על ישראל דרך ארצות הברית".

שרת המודיעין גילה גמליאל נאמה במושב באנגלית והתייחסה ליום שאחרי המלחמה "עזה נחשבה לבעיה ללא פיתרון. הכישלון הגדול ביותר היה ההתנתקות מעזה. מדינת ישראל ניסתה פתרונות רבים ונוספים – אך הכל נכשל. עזה היא חממה לקיצוניות, והקהילה הבינלאומית עומדת מהצד ולא עושה מאומה. אעשה את זה פשוט – פתחו את הדלת (עבור הפליטים מעזה). איש לא כופה על מישהו לצאת".

העיתונאי יוני קמפינסקי ראיין את ח"כ שמחה רוטמן יו"ר ועדת חוקה ומשפט, שאמר "לא צריך לעודד את העזתים לעזוב, הם רוצים לעזוב. רק צריכים לא לשתף פעולה עם חמאס. כל מדינה שלא מרשה לתושבי עזה להכנס בשעריה מסייעת לחמאס להשתמש באוכלוסייה כמגן אנושי ולכלוא אותם שם. אסור לשתף פעולה עם חמאס שמשתמש באוכלוסייה כמגן אנושי. זה הדבר האנושי והמוסרי".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע שלמה נאמן אמר ״אדמה פתוחה למשא ומתן היא הסיבה המרכזית למלחמה. כל עוד נמשיך להשאיר חבל ארץ שלם תחת סימן שאלה והרעיון של מדינה פלסטינית יישאר על השולחן, המלחמה תמשיך. אנחנו ננצח רק כשנגיד שאין שום מקום לישות זרה בארץ ישראל. אנחנו חייבים להסיר מסדר היום את סימן השאלה מעל גבולות ארצנו. כל עוד אנו לא מחילים ריבונות על חבל שלם של מדינתנו, אנו מורישים מלחמה לנינים ולניני נינים שלנו. החלת הריבונות תבטיח ביטחון לתושבי ישראל ולדור הבא שלנו".

ראשי תנועת הריבונות יהודית קצובר ונדיה מטר אמרו בכנס "צריך לגייס את דעת הקהל ולתת רוח גבית לראש הממשלה – עזה היא ארץ ישראל. אומרים לא לשליטה זרה בעזה, לא עם הרש"פ ולא עם רשות מחודשת. לא למדינה פלסטינית. ארץ ישראל כולה שלנו, ויש להחיל ריבונות על בקעת הירדן תחילה. בעזה התגלתה תודעת ריבונות עזה. הרוח תנצח ותעמוד מול כל רוח פרוגרסיבית. צריך לעבור לפסים מדיניים ומעשיים. נצח ישראל לא ישקר!".

ח"כ דן אילוז אמר בכנס "תמיד התנגדתי להקמת מדינה פלסטינית מהסיבות שאתם מכירים. זה לא חדש. אבל לתת מדינה לפלסטין עכשיו זו הענקת פרס לטרור. המסר יהיה שטבח יכול להביא הישגים דיפלומטים. זה מסוכן לא רק לנו, אלא לעולם החופשי כולו וזה משוגע לחלוטין. חיילי צה"ל כרגע נלחמים בחזית קודם כל עבור מדינה יהודית, אבל גם עבור כל הציוויליזציה שלנו ולכן אסור לנו להרפות מהתנגדותנו לרעיון המסוכן של מדינה פלסטינית".

דרור אידר, שגריר ישראל באיטליה בעבר, סיפר "הייתי עם הבנות שלי בשער טיטוס ברומא ואמרתי להן - ניצחנו את טיטוס, ועם ישראל חי, יש לנו אמונה, אנחנו עם עתיק יומין, בסוף אנחנו נקבל את הכל וננצח. אנחנו בנינו פה את הדברים על שורשים עמוקים ויש לנו אמונה".

זוכה פרס לביטחון ישראל אליהו יוסיאן קרא לציבור להתאזר באורך רוח ובאמונה בצדק הדרך "מה הפתרון? אין פתרון. ככל שיהיו יותר יהודים באזור ככה הטרור ירד.  העונש הוא לקחת מהם את הקרקע. נספח כמה שניתן בתקופתנו. גם גירוש – הוא לא מילת גנאי. לגרש כמה שניתן".

בנוסף השתתפו בכנס ד"ר יואב שורק, איתמר מרכוס, קובי אלירז, ח"כ דן אילוז, אלכס טריימן, ג'וש ריינסטיין, פרופ' יוג'ן קונטרוביץ, מארק צל, ג'וש האמר, ישי פליישר, ג'רמי גימפל, צביקה מור אביו של החטוף איתן מור ועוד.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד