בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השנה מחזירים לאבא את הכבוד הראוי לו"

לאחר ארבע שנים קשות של התמודדות עם רצח האב וחוסר הכרה ברצח מצד הרשויות, השנה תציין משפחת בר קפרא את רצח אביהם עם תחושת הקלה מסויימת. "אבא נרצח על אדמת הקודש שכה אהב"

  • דוד אור שחר
  • ב' אייר תשע"ט - 20:12 07/05/2019
גודל: א א א

לאחר ארבע שנות מאבק על הצדק - הכרה באביהם החקלאי דוד בר קפרא הי"ד, כנפגע פעולות איבה. השנה תציין משפחת בר קפרא את יום הזכרון בצורה שונה.

לצד הכאב הרב, משפחת בר קפרא רגועה מהעובדה שהאמת אותה נשאו במשך ארבע שנים קשות וארוכות יצאה לאור והוכרה רשמית, אביהם נרצח על קידוש ה' והוכר כנפגע פעולות איבה.

צפו במאבק משפחת בר-קפרא:

משפחת בר קפרא התמודדה כמו משפחות אחרות של נפגעי טרור בשנים האחרונות עם טיוח המערכת אודות נסיבות הרצח של אביהם.

משפחות שונות כמו משפחת הקדוש נתנאל עראמי הי"ד, הרב משה טלבי הי"ד, ראובן שמרלינג הי"ד, אבי בן ציון הי"ד ויהודים נוספים שנרצחו על ידי ערבים עקב היותם יהודים, אך לא הוכרו כנפגעי פעולות איבה. בני המשפחה יצאו למאבק נגד מה שכינו "ניסיון טישטוש של נסיבות הרצח".

בקול היהודי שוחחנו עם טליה בר קפרא בתו של דוד בר קפרא על התחושות היום, יום הזיכרון הראשון בו אביה המנוח הוכנס רשמית לרשימת חללי פעולות האיבה.

"קודם כל אנחנו תמיד התחנכו וגדלו על אהבת העם והארץ. בכל שנה התייחדנו עם זכר הנופלים ונפגעי פעולות האיבה", פותחת טליה. "אבל כמובן שהשנה יש לזה משמעות שהיא קצת אחרת. משמעות שאנחנו מחזירים לאבא את הכבוד הראוי לו".

"זו תחושה מצד אחד לא פשוטה ומהצד השני זו תחושה של השלמה. אבא שנרצח על אדמת ארץ ישראל, על אדמת הקודש שהוא כל כך אהב".

על השנים הקודמות היא אומרת "כל המאבק שהיה לנו היה מול הרשויות. אנחנו כמשפחה תמיד ידענו שאבא מת על קידוש ה' בגלל היותו יהודי, ולא משום סיבה אחרת". לכן אנחנו גם בימי הזיכרון האחרים התייחדנו עם זכרו ועם זכר יתר הנופלים כמובן. גם אז היתה תחושה מיוחדת. ביום הזיכרון הזה יש לזה גם הכרה ממוסדות המדינה וזו תחושה של הכלה. תחושה שונה".

למשפחות השכול הנוספות שעדיין מתמודדות במאבק דומה או גם אלה שחלילה יצטרפו למעגל היא מבקשת לומר: "אני רק אומר שאנחנו כמשפחה, אנחנו משפחה מאוד מאוחדת עם חוסן נפשי ורגשי מאוד חזק. הכוח שלנו היה באחדות שלנו. אני רק מאחלת ובאמת שכבר די, נשב לשלום ונשב לבטח באדמת ארץ ישראל".

"אבל גם אם יחזור מקרה כזה וישנה", מוסיפה טליה בר קפרא, "בעזרת ה' הקב"ה יתן את הכוחות למשפחות להתמודד עם כל מה שאנחנו התמודדנו אתו, שזו התמודדות קשה מאוד".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד