בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יום הזעם הפלסטיני": התחלה של מתכונת קבועה?

בעוד בצה"ל ניסו "להכיל" את עשרות אירועי הטרור, בהם נפצע חייל, בכירים ברשות ובפתח מבקשים ליצור התפרעויות קבועות מידי שבוע

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ט חשון תש"פ - 12:11 27/11/2019
גודל: א א א
(איתן שויבר, tps)
(איתן שויבר, tps)

קרוב ל-30 אירועי טרור נרשמו אמש ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי. חייל אחד נפצע באורח קל.

ארגון הטרור פתח, יחד עם הרשות הפלסטינית הכריזו כי אתמול וביום שישי הקרוב ייערך "יום זעם פלסטיני", זאת בעקבות הכרזתה של ארצות הבית על חוקיותם של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

מדובר בצעד יחסית חריג, שכן הרשות הפלסטינית כבר זמן רב לא קראה ליום זעם ואלימות כנגד יהודים. עם זאת, לא נרשמו סך גבוה כל כך של אירועים. בשעה 11:30 הסתיימו הלימודים בבתי הספר של הרשות, בכדי שהמורים והתלמידים יוכלו להשתתף בהתפרעויות.

חלק מהאירועים כוללים התפרעויות המוניות, כמו באזור בית לחם, רמאללה, שכם ועוד, בהם לקחו חלק עשרות ואף מאות ערבים שהשליכו בקבוקי תבערה, אבנים וצמיגים בוערים לעבר כוחות צה"ל. במקרים אחרים, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב בכבישים במקומות שונים.

את ההתפרעויות מוביל מחמוד אל עלול, מבכירי ארגון הטרור פתח, שלפני כחודש פרסם את תכניתו למחאה עממית. בין השאר המליץ להטיל איסור על יהודים להיכנס למסעדות, מוסכים ובתי מלאכה של ערבים ביהודה ושומרון וכן להפעיל את ועדות ההתנגדות העממיות בערים ובכפרים ולהקים "ועדות הגנה מפני המתנחלים".

בכירים ברשות הפלסטינית, בפתח ובארגון הטרור אש"ף קראו להפוך את האינתיפאדה לקבועה. אחרים ביקשו לקבוע התפרעויות קבועות בדומה ל"צעדות השיבה" ברצועת עזה.

   | בצה"ל ביקשו לשמור על איפוק

על פי פרסומים שונים, בצה"ל העבירו הוראה ללוחמים בשטח "לנהוג בהכלה ובאיפוק" כנגד המתפרעים ולהקפיד שלא יהיו נפגעים. בצה"ל סוברים כי מתפרעים שיפגעו עלולים דווקא להגביר את ההתפרעויות.

בין היתר, נרשמו אירועי טרור סמוך לישובים בית חגי, תקוע, כרמי צור, חברון, קרית ארבע, בת עין, שילה, מעלה לבונה, קרני שומרון, אפרת, אריאל, יקיר, בית אל, יצהר, קדומים, חשמונאים, הר חומה ייטב שבבקעת הירדן, סמוך לבית הכנסת נערן שבעיר יריחו ועוד.

לפירוט אירועי הטרור - ביומן האינתיפאדה המושתקת >>

בהתפרעויות בכיכר השוטר בחברון נפצע חייל באורח קל. בכלל ההתפרעויות נגרם נזק רב לכלי רכב פרטיים, אוטובוסים ורכבי כוחות הבטחון.

כאמור, הערבים מתכננים יום התפרעויות נוסף ביום שישי הקרוב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד