בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"להרוס את בתי הסייענים של המחבל מברקן"

דרישה מאלוף הפיקוד בשם משפחות הנרצחים להרוס את בתיהם של מי שסייעו למחבל מברקן להסתתר. "זו ה"מדתיות" הנכונה כשנחלמים בטרור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 14:44 10/03/2019
גודל: א א א
אלוף פיקוד המרכז בזירת הפיגוע בברקן  (דו"צ)
אלוף פיקוד המרכז בזירת הפיגוע בברקן (דו"צ)

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחות הנרצחים קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי שלח מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן בבקשה להרוס את בתי החוליה שסייעה למחבל מברקן להסתתר, בדגש על הבתים ששימשו מסתור בפועל.

בלייכר פתח את המכתב בתיאור הפיגוע בברקן, והעובדה כי המחבל נמלט מכוחות הביטחון במשך חודשיים. לפי בלייכר, בחודשיים הללו "נעזר המחבל בתשתית של סייענים רבים, אשר העבירו אותו ממקום מסתור אחד למשנהו, וכן סיפקו לו תחמושת, אמצעי לחימה, מזון וכסף, כל זאת תוך שהמחבל מתכונן לביצוע פיגועים נוספים ואף מצהיר על כך בפני הסייענים".

עוד נכתב כי "בכלי התקשורת פורסם כי במהלך בריחת המחבל פיזר צה"ל כרוזים בכפרים הערבים המזהירים את הסייענים למחבל בבריחתו מפני הריסת ביתם. עתה, כשמתברר שהסייענים לא רק הבריחו את המחבל אלא חברו אליו במטרה לבצע פיגועים נוספים, יש לפרוע את השטר ולפעול בנחרצות ובצעדי הרתעה אפקטיביים".

בלייכר המשיך ותיאר כי "לאחרונה החלו בהגשת כתבי אישום חמורים כנגד חברי חוליה שעזרו למחבל להימלט. כתבי האישום מגוללים התארגנות מסוכנת ביותר, שהיתה על סף ביצוע פיגועי ירי קשים". 

במכתב ביקש בלייכר מאלוף פיקוד המרכז "לאור חומרת האירוע, התמיכה והסיוע אותם קיבל המחבל מהסייענים והסביבה, אין מנוס מלפעול בכל האמצעים הניתנים על מנת להשיג הרתעה. אנו דורשים להרוס את בתיהם של חברי החוליה, בדגש על הבתים אשר שימשו מסתור למחבל".

במכתבו ציין בלייכר את שמותיהם של חלק מחברי החוליה, אשר ביתם שימש למסתור למחבל כפי שמופיע בכתבי האישום שהוגשו עד כה. בסוף המכתב טען בלייכר כי "הימנעות מהרס והחרמה של בתי המחבלים הינה הימנעות מלחימה בלתי מתפשרת בטרור, דבר המאפשר פגיעה קשה בביטחון אזרחי ישראל".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "מדינת ישראל נאבקת בטרור תמידי אשר צומח מאוכלוסייה מוסתת ותומכת טרור עד איבוד צלם אנוש. כדי להילחם בטרור יש לנקוט צעדי הרתעה משמעותיים אשר יטילו פחד אמיתי בלב הטרוריסטים. הרס בתי המסתור של המחבל, כמו גם הרס בתי השותפים לחולית הטרור, הוא ה"מדתיות" הנכונה היחידה כשאנו נחלמים בטרור האיסלמי הרצחני".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד