בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אסון ענק בלבנון: עשרות הרוגים ואלפי פצועים; ישראל הציעה סיוע

נזק גדול מאוד נגרם בלבנון בעקבות פיצוץ מחסן עם אלפי טונות של אומניום חנקתי בנמל שבביירות. ישראל הציעה סיוע הומניטרי ללבנון, המוגדרת כמדינת אויב

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אב תש"פ - 08:04 05/08/2020
גודל: א א א

פיצוץ ענק הרעיד אתמול, בשעות אחר הצהרים המאוחרות, את העיר ביירות שבלבנון, ולאחריו דווח על כ-80 הרוגים וקרוב ל-4,000 פצועים. לדברי שר הבריאות הלבנוני חאמד חסן, רבים מהם עדיין לכודים מתחת להריסות.

הפיצוץ התרחש באנגר 12 בנמל בבירות, ולפי הדיווחים הוא הכיל בתוכו זיקוקים, ומיד לאחריו התרחפש פיצוץ במחסן בו היו למעלה מ-2,700 טונות של אומניום חנקתי, המשמש לעיתים להכנת מטעני חבלה.

מדובר באירוע גדול מאוד. הדי הפיצוץ הורגשו קילומטרים רבים מהנמל, ונזק נגרם בבניינים ברחובות הסמוכים. כלי רכב עפו, תושבים נלכדו בין ההריסות וחלונות התנפצו, גם במרחק רב. החשמל הושבת מהעיר ובתי החולים במדינה קורסים תחת עומס הפצועים.

ראש ממשלת לבנון, חסאן דיאב, אמר כי האומניום החנקתי הוחרם מספינה שהגיעה לנמל לפני כ-6 שנים, ומאז אוחסנה במקום. לדבריו, האחראים למחדל ישלמו מחיר כבד. מושל ביירות, מרוואן עבוד, פרץ בבכי בשידור חי ואמר כי "האסון מזכיר את הירושימה". לדבריו: "בחיים לא ראיתי הרס כזה גדול ונרחב, זה אסון לאומי".

בישראל מיהרו לפרסם הכחשה לכך שמדובר באירוע בטחוני, וגם ארגון הטרור חיזבאללה הוציא הודעה דומה.

מדינות רבות בעולם הציעו ללבנון סיוע הומניטארי. בהם, ארצות הברית, צרפת, איראן ועוד. גם ישראל הציעה ללבנון סיוע הומניטארי, כאשר ההצעות הגיעו באמצעות גורמים מתווכים, מראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ גבי אשכנזי, שר הבטחון בני גנץ ונשיא המדינה ראובן ריבלין.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד