בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון תג מאיר בכנס נגד המכינה בעלי

ארגון 'תג מאיר' מארגן הערב כנס מחאה נגד הישיבה בעלי. שליח טראמפ תקף את המכינה וסמוטריץ' הגיב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז ניסן תשע"ט - 13:35 02/05/2019
גודל: א א א

ארגון השמאל ״תג מאיר״ מקיים הערב (חמישי) ערב לימוד מחאתי נגד המכינה הקדם צבאית בעלי. המחאה הינה בעקבות ציטוטי דבריהם של רבנים מהמכינה בחדשות 13 בתחילת השבוע אשר הוצגו בצורה מגמתית והציגו את רוחה החינוכית של הישיבה כמעודדת לשנאה.

על פי פרסומי ״תג מאיר״, מדובר ב"ערב לימוד שיעסוק בין היתר בדרכי-נועם, אנושיות, חיים משותפים, כבוד הדדי ושלום".

לכנס הוזמן בין היתר הרב בני לאו אשר לאחר שנודעה לו מטרת הכנס הכריז כי "קראתי שוב את נוסח הפרסום ולא מתאים לי להשתתף. אני משתדל להשמיע את הקול ברוח דברי הרב קוק שאיני קובל על הבלע אלא מוסיף הארה. הכינוס הזה הוא לעומתי ואיני שייך אליו. אני חורג מדרכי במקומות שבהם פשעי שנאה מכתימים את הארץ", הודיע הרב לאו לראשי ״תג מאיר״.

מנהל ארגון תג מאיר הינו גדי גבריהו אביו של אבנר גבריהו מנכ"ל שוברים שתיקה.  

שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו, מסר "אני מברך את הרב בני לאו שבחר לא להשתתף בכנס שתוקף רבנים על דברי תורה שהוצאו מהקשרם".

בסדרת ציוצים באנגלית פונה היום (חמישי) יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשליח האמריקני לאזור ג'ייסון גרינבלט ומוחה על השתלחותו של גרינבלט במכינה בעלי.

בתוך כך, שליח הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, הגיב בחריפות לאמירות שצוטטו בחדשות 13.

"אלה אמירות מגעילות שלא מייצגות את היהדות ואני מגנה אותן. דברי שנאה מכל סוג הם דבר מחליא, וכפי שאנו רואים יותר ויותר, מובילים להתקפות קטלניות. עלינו להילחם בכל סוגי השנאה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר לגרינבלט במספר ציוצים בחשבון הטוויטר שלו ואמר: "ג'ייסון היקר, הציוץ הזה שלך, וההצטרפות שלך לקמפיין השקרי נגד המכינה בעלי ממש מאכזבים. מאחר ואני מעריך אותך מאוד אני בטוח שלו היית שומע את השיעור כולו ולא רק כמה משפטים שהוצאו מהקשרם על ידי עיתונאים קטנים היית מבין שאין בזה שום דבר שמזכיר אפילו גזענות", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

"כאדם דתי שאומר בתפילה "אתה בחרתנו מכל העמים" וכבוגר ישיבה אתה בוודאי יודע שביהדות יש עומק שצריך ללמוד אבל היא הכי רחוקה מגזענות ושנאה והכי אוהבת עולם ואדם שיש".

"אתה גם מכיר בוודאי את המכינה המפוארת בעלי שמגדלת דורות של תלמידים, לוחמים וקצינים, אוהבי העם, הארץ, התורה והאדם. אם הרבנים שלה לא היו טובים כאלה הבוגרים שלה לא היו יוצאים טובים כאלה. חבל שאתה מצטרף בלי כוונה למי שמנסים לפגוע בה", סיכם סמוטריץ'.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד