בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אלישע וישליצקי הלך לעולמו

הרב אלישע וישליצקי ז"ל מבכירי הרבנים בציונות הדתית הלך לעולמו הבוקר (ד') לאחר מאבק ממושך במחלה קשה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה טבת תשע"ט - 13:44 02/01/2019
גודל: א א א
הרב וישליצקי ז"ל. מימין (אריה מינקוב TPS)
הרב וישליצקי ז"ל. מימין (אריה מינקוב TPS)

הרב אלישע וישליצקי, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, הלך הבוקר (ד') לעולמו בגיל 65 לאחר תקופה בה חלה במחלה קשה.  לוויתו של הרב תתקיים היום (ד') כ"ה בטבת בירושלים.

אישי ציבור רבים ספדו לרב וישליצקי עם היוודע בשורת פטירתו.

"נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים. בצער ובשברון לב אנו מודיעים על הסתלקותו של בעלי, אבינו, סבנו חתננו, ואחינו - אהובנו מורנו ורבינו הרב אלישע וישליצקי זצ"ל. אוהב ישראל, מחזק ברכים רפות, קשוב ועובד ה' באמת באהבה ובאמונה", כתבה המשפחה.

ראש הממשלה נתניהו כתב "‫אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל - וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬".

שרת המשפטים איילת שקד ספדה, "הרב אלישע וישליצקי סימל את כל מה שיפה ביהדות. רב ואיש מעשה, מאיר פנים לכל אדם, ממייסדי הגרעינים התורניים שעשו מהפכה חברתית חשובה ביותר בכל רחבי הארץ. לצד הספרים הרבים שחיבר, הרב היה גם איש של אנשים. יהי זכרו ברוך".

מפלגת הבית היהודי ספדה "הרב אלישע העמיד אלפי תלמידים בכל הארץ והיה מורה דרך לסוגיות ציבוריות ולאומיות. החלל שהשאיר, משמעותי עוד יותר בימים אלו של בירור דרכה הציבורית של הציונות הדתית. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט ספד "הרב אלישע וישליצקי, מגדולי אנשי האמונה בדורנו, נלקח מאיתנו. הרב אהב כל יהודי ונמנה בין תלמידי החכמים המרבים שלום בעולם. בענווה גדולה,באמונה ובאהבה תמימה הוא חיבק כל אחד ואחת כדי להכניס אותם לתוך האוהל. ‏לרב הייתה תרומה גדולה בהקמת הגרעיניים התורניים ומוסדות חסד רבים. ‏יהי זכרו ברוך".

הרב וישליצקי למד בצעירותו במדרשיית נעם ולאחר מכן בישיבת מרכז הרב, והיה מתלמידיהם של הרב צבי יהודה הכהן קוק והרב יהושע צוקרמן. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון