בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מועמד רע"מ שתמך בירי טילים מעזה התפטר

בצל הניסיון להביא לפיטורי ח"כ מאזן גנאים מרע"מ, הבא בתור ברשימה שבקול היהודי נחשפה תמיכתו בירי טילים על ישראל התפטר

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • י"ג סיון תשפ"ב - 14:15 12/06/2022
גודל: א א א

על רקע הנסיונות להביא לפיטוריו של ח"כ מאזן גנאים מרע"מ, הבוקר (א') הגיש מועמד מפלגת רע"מ לכנסת, עלאא אלדין ג'בארין את התפטרותו.

ג'בארין הוא מס' 6 ברשימת רע"מ והמועמד הבא בתור להכנס לכנסת מטעמה, זאת לאחר שחבר הכנסת סעיד אלחרומי מת כתוצאה מהתקף לב לפני קרוב לשנה.

בקול היהודי חשפנו בעבר כי ג'בארין שיתף סרטון המביע תמיכה מובהקת בירי הטילים של ארגוני הטרור מעזה לעבר ישראל והכריז כי "אין לנו פתרון מלבד ניצחון או מות קדושים".

צפו:

הפוסט והסרטון פורסמו בדף הפייסבוק של ג'בארין ב-9 ביוני 2018, עשרה ימים בלבד לאחר מתקפת רקטות של ארגוני הטרור ברצועת עזה על ישראל במהלכה מחבלים ירו כ-200 רקטות על ישראל.

הטקסט שצירף ג'בארין לסרטון מדבר בעד עצמו: "שהיד יקר... נשבור את הצום בירושלים... בירת פלסטין... אין לנו פתרון מלבד ניצחון או מות קדושים".

הקליפ מביע תמיכה ברורה בירי טילים על ישראל כאשר במקביל למילות השיר "נשיג מחדש את זכויותינו בנחישות, בנחישות", נראים מחבלים הנושאים טילים ומשגרים אותם לישראל, דבר שלא מותיר ספק אודות התמיכה בשיגור הטילים.

כאמור, הבוקר הגיש ג'בארין את התפטרותו ליו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי. ההתפטרות מגיעה על רקע האפשרות כי יצטרך להיכנס כחבר כנסת, זאת לאחר שבימים האחרונים דווח כי נעשים ניסיונות להביא לפיטוריו של ח"כ מאזן גנאים המוצב במקום השני ברשימת רע"מ, בנסיונות שנועדו לייצב את מצבה של הקואליציה.

כזכור, בשבוע שעבר נפל בכנסת "חוק יו"ש" לאחר שח"כ גנאים וח"כ ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ, הצביעו נגד החוק, ובעקבות כך קיים חשש בקואליציה כי בכוונתו של ח"כ ניר אורבך לפרוש מהקואליציה, ובימים האחרונים ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם אורבך מספר פעמים ע"מ להשפיע עליו להישאר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד