בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעמד 'שמע ישראל העולמי' - "באחדות ישראל נתפלל להסרת המגפה"

כאשר מספר החולים מהמגפה עולה ורגע לפני הסגר, גם רבנים מצטרפים וקוראים לציבור להיות שותפים במעמד הענק של 'שמע ישראל' העולמי שצפוי להתקיים היום (ה') ערב ראש השנה בשעה 16:00. האירוע ישודר בארץ ובתפוצות, וצפויים לקחת בו חלק מאות אלפי יהודים.

  • יח"צ
  • כ"ח אלול תש"פ - 09:54 17/09/2020
גודל: א א א

הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, הוציא סרטון בו הוא קורא לציבור לקחת חלק במעמד "כולנו מצטרפים לאמירת קריאת שמע באחדות של כל ישראל ולקבל עלינו ביחד שנה חדשה ולהתפלל להסרת המגפה על ידי המלכת שמו יתברך".

הרב שמואל אליהו קרא גם להצטרף "רבותינו אמרו שתפילה ביחד הכח שלה פי כמה, אז כולנו יחד כמה שיותר בערב ראש השנה, נקרא כולנו "שמע ישראל" כאיש אחד בלב אחד."

בנוסף לרבנים, במעמד הייחדי, אשר צפוי לאחד בין כל המגזרים - חרדים, חילונים ודתיים מהארץ ומהעולם יקחו חלק גם אומנים מהשורה הראשונה כמו יעל בר זוהר, עמיר בניון, גיא זוארץ, יונתן רזאל, אלירז שדה, שולי רנד, יהודה ברקן, גיל ססובר, שרונה אלימלך, עודד מנשה ועוד רבים.

האירוע הוא יוזמתו של רוני ממן, שלאור המצב ולקראת השנה החדשה ביקש לאחד יהודים מכל העולם תחת הפסוק "שמע ישראל", מתוך תקווה לשנה חדשה ומתוקה ולחיזוק לקראת הימים הנוראיים. בשיא האירוע צפויים ההמונים בארץ ובחו"ל לקרוא יחד בתפילה ובזעקה לישועה ולשנה חדש ומתוקה את הפסוק הנצחי שאיחד והחזיק את עם ישראל לאורך כל הדורות: "שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד".

באתר יחודי שנפתח לקראת האירוע נכתב "מתאחדים ומנצחים. ערב ראש השנה עם ישראל עושה היסטוריה, העולם היהודי בכל קצוות תבל מתאחד לקריאה משותפת: "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל". "שמע ישראל של המרפסות" מול הקורונה, והאנטישמיות – זה הזמן לאחדות. כוחנו באחדותינו ובע”ה ננצח!" כתבו המארגנים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד