בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטינה נעדרת חודשיים וחצי - "איפה הרשויות?"

חודשיים וחצי חלפו מאז שנעלמה קטינה בסיכון בת 16. בפעם שעברה שנעלמה אותרה באזור שכם. המשטרה מסרבת להגיב לפניית הקול היהודי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אדר תשע"ח - 20:13 08/03/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: כ"ב אדר תשע"ח - 10:41 09/03/2018
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

חדשיים וחצי שקטינה בת 16 בסיכון גבוה נעדרת, אך הרשויות טרם איתרו אותה. מדובר במקרה אחריו עוקב הקול היהודי, ולטענת מקורבים לקטינה, המשטרה לא עושה די בכדי לנסות ולאתר אותה, וזאת למרות חשש ממשי לחייה.

מדובר בהיעדרות נוספת של אותה קטינה. לפני כארבעה חודשים חשפנו בקול היהודי מקרה של קטינה יהודיה בסיכון שברחה ונעדרה במשך כחודשיים, ולבסוף אותרה באזור שכם לאחר ששהתה בכפרים באזור.

אותה הקטינה הוכנסה באופן מידי למוסד סגור בצו בית משפט שכבר היה קיים בעניינה, אולם מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי חודש בלבד לאחר שנקלטה במוסד, ולמרות עבר של בריחות והיעדרויות ששיאו בבריחה האחרונה, החליטו במוסד כי יש לתת אמון בקטינה בת ה-16, ולשחררה לחופשה בבית הוריה.

מאז היא נעדרת כבר חדשיים וחצי. פנינו למשטרה וביקשנו לדעת מה נעשה בכדי לאתר את הקטינה, אולם במשטרה סירבו לענות לפניית הקול היהודי.

יש לציין כי ההורים סירבו לניסיונות לשחררה לחופשה, וניסו להסביר פעם אחר פעם כי הקטינה הודיעה שתברח ברגע שתהיה לה הזדמנות, וכי היא נתונה בסיכון גבוה. תחנוניהם לא עזרו, וכעבור מספר ימים שוחררה הקטנה לחופשה בביתם.

גם טענת ההורים על כך שהקטינה ארזה את כל הציוד שהיה ברשותה ולא תיק קטן לשני ימי החופשה, לא הועילה, והקטינה נשלחה לחופשה.

אלא שכעבור יומיים, בדרכה חזרה למוסד, נעלמה הקטינה באזור חיפה, ומאז, כחודש וחצי, שלא נודע מה עלה בגורלה.

בני המשפחה מודאגים מאוד, שכן הקטינה נמצאת בקשרים עם מספר עבריינים ערבים, ובבריחה האחרונה הסתובבה בשכם ובכפרים הסמוכים עד שאותרה, ככל הנראה בידי "שוטרים פלסטינים".

מקורבי הנערה טוענים כי המשטרה לא עושה מספיק כדי לאתר אותה. "חודש וחצי לא מצאו ילדה בת 16? איפה המשטרה? איפה השב"כ? בפעם שעברה היא הגיעה לאזור שכם. רק במקרה של אסון חלילה מישהו יתעורר?".

בעקבות השחרור, כתב האפוטרופוס של הקטינה מכתב חריף לבית המשפט בו האשים את "צופיה" במחדל השחרור שהביא להיעלמותה המחודשת של הקטינה.

אין חדש תחת השמש

אלא שמתברר כי לא מדובר במקרה יחיד, וגם לא בתופעה חדשה. מקרים דומים פורסמו במהלך השנים.

גורמים במשטרה הביעו לא אחת ביקורת על התנהלות המוסדות ובראשם "מסילה" ו"צופיה". מצד אחד ישנן תלונות רבות על חוסר טיפול מתאים במוסדות, ומנגד "ראש קטן" בשחרור בנות בסיכון גבוה.

מקרה נוסף שהובא לידיעת הקול היהודי הוא של קטינה אשר למרות בריחות והיעדרויות חוזרות ונישנות, שוחררה שוב ושוב. מדובר בקטינה שעברה התעללות קשה בידי ערבי, התעללות שנחשפה במסגרת הפרשה שפורסמה בקול היהודי וזכתה לכינוי פרשת "שווארמה 15".

גם במקרה זה היה חשש ברור כי הקטינה תברח ותיצור קשר עם אותו ערבי, נגדו מתנהלת חקירת משטרה בחשד לעבירות חמורות ובית המשפט אף אסר עליו ליצור קשה עמה לתקופה מסויימת.

ואכן, לאחר ששוחררה לחופשה היא נעלמה, ואותרה כעבור מספר ימים לאחר מאמצים של המשטרה, כאשר על פי החשד היתה בקשר עם גורמים עברייניים שניצלו את מצוקתה. למרות זאת כעבור שבועות ספורים היא שוב שוחררה לחופשה ושוב נעלמה ואותרה, והדבר חזר על עצמו מספר פעמים, עד שצו בית משפט שהוצא בעניינה קבע כי כל יציאה שלה מצריכה אישור בית משפט.

ממשרד הרווחה נמסר כי: המקרים המוזכרים בכתבה בטיפול ובשל חסיון וצנעת הפרט לא נוכל להרחיב".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 68 מהשבוע האחרון