בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אז למה נערה נשארת בקשר עם עבריין ערבי?

היועצת ​רחלי אלפסי מסבירה בעקבות תחקיר הקול היהודי: "לפעמים למרות שנערה עושה מעשים כביכול מרצונה החופשי, בפועל ניטלה ממנה הבחירה"

  • אלחנן גרונר
  • ז' אב תשע"ח - 06:50 19/07/2018
גודל: א א א

במסגרת תחקיר הקול היהודי שהתפרסם וחשף את מערכות הקשרים הקשות שמנהלות אלפי בנות ונשים עם ערבים, עולה השאלה כיצד אותן בנות ממשיכות להישאר בקשר למרות שהוא מהווה כר פורה לאלימות קשה וניצול.

רחלי אלפסי, יועצת בקליניקת "ממעמקים" הפועלת על פי שיטת בית הספר לתורת הנפש בנשיאות הרב יצחק גינזבורג, אומרת כי מבחינה נפשית יכולות להיות סיבות רבות לכך שנערה יהודיה תגיע לקשר עם ערבים, ומסבירה כי לעיתים גם אם נראה שהנערה או האשה נשארת בקשר מבחירה, הרי שמדובר עדיין במצב בו היא אנוסה לכך.

"זה יכול לקרות ממקום תמים לגמרי, וזה יכול להיות בשביל לנסות ליצור תשומת לב. זה יכול לקרות על רקע מצוקה גדולה של הנערה בבית וזה יכול להתחיל מסקרנות או שעמום או אפילו כמעין משחק, או מפחד, ואלו רק דוגמאות", היא אומרת.

עוד בנושא:

הקול היהודי חשף: קבוצות התבוללות וניצול בפייסבוק

הרב שמואל אליהו: "הדבר חמור מאוד - צריך להיזהר לא להכניס אותם לבית"

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הרשויות צריכות להודות שיש היבט לאומני ושהתבוללות זה רע"

ח"כ שולי מועלם: "צריך להתחיל להציף את הנושא"

ארגון להב"ה: "גם בת טובה יכולה ליפול למקומות אפלים - קיבלנו בשבועות האחרונים שלושה מקרים בישובים תורניים ביהודה ושומרון"

אלפסי יוצאת כנגד הטענה לפיה נערות או נשים נמצאות במקומות הללו מבחירה.

"לעיתים נערה ממשיכה להיות באותו קשר, כביכול מבחירתה, וגם כשהיא אומרת שהיא רוצה להישאר בקשר, למעשה, היא אנוסה לרצות להמשיך להישאר בקשר הנוראי וזה לא באמת מבחירתה החופשית.

התורה מדברת על מקרים כאלו ואומרת שלמרות שהנערה עושה מעשים שנראים כאילו הם מרצונה החופשי, למעשה, ניטלה ממנה הבחירה. כך כתוב בגמרא וכך גם פסקה ההלכה.

באופן כללי ההתיחיסות לחלק מההתנהגויות של הנערה שנמצאת במצבים כאלה, היא כאילו אין לנערה בחירה  והיא אנוסה ודנים אותה ככזו. אפילו כשברור שהקשר איום ונורא, הרבה פעמים היא חייבת להגיד לעצמה ולאחרים שזה לא איום ונורא ולכן היא נשארת", היא מסבירה.

כדוגמה היא מביאה את אחד המקרים בו טיפלה.

"הגיעה אלינו לקליניקה נערה חרדית, ילדה טובה מבית טוב, נערה תמימה, שאיבדה את שפיות דעתה בגלל שרצתה להתחתן עם בחור ערבי. היא היתה במצב נפשי נוראי, בקושי אפשר היה לתקשר איתה. למה? כי מצד אחד כל החיים היא חלמה להתחתן עם בחור חרדי ולהקים בית של תורה ומצוות, והיא עדיין רוצה את זה, ומצד שני פתאום היא גם רוצה להתחתן עם ערבי והיא לא מצליחה לחבר בין שני הציורים האלה. להסביר מה קורה בתוך הנפש ואיך מחזירים את הבחירה, זה כמובן מורכב וזה לא לראיון קצר". 

התחקיר המשמעותי שביצענו, לא הגיע במקרה...

צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד