בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אליהו: "צריך להיזהר לא להכניס אותם לבית"

​הרב שמואל אליהו על תחקיר הקול היהודי: "אנשים חושבים ש"לי זה לא יקרה". אין חברה שזה לא קיים בה. כשיש חשד שיצרו קשר עם הבת שלך תרחיק אותם"

  • אלחנן גרונר
  • ז' אב תשע"ח - 07:02 19/07/2018
גודל: א א א
הרב שמואל אליהו (צילום: הלל מאיר TPS)
הרב שמואל אליהו (צילום: הלל מאיר TPS)

הרב שמואל אליהו רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית שנחשף לתחקיר הקול היהודי על קבוצות הניצול וההתבוללות, מתאר כי מבחינה הלכתית מדובר בנושא שישנה חובה על כל אחד לפעול בו כמידת יכולתו.

"הדברים הם חמורים ביותר", אמר הרב אליהו. "אין ספק שזה דבר מאוד חשוב. על פי ההלכה דבר כזה הוא חובה ציבורית. אי אפשר לבוא ולהגיד הבחורה נפלה עם ערבי אז זה בעיה שלה, שתתמודד.

עוד בנושא:

הקול היהודי חשף: קבוצות התבוללות וניצול בפייסבוק

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הרשויות צריכות להודות שיש היבט לאומני ושהתבוללות זה רע"

ח"כ שולי מועלם: "צריך להתחיל להציף את הנושא"

ארגון להב"ה: "גם בת טובה יכולה ליפול למקומות אפלים - קיבלנו בשבועות האחרונים שלושה מקרים בישובים תורניים ביהודה ושומרון"

אז איך נערה נשארת בקשר עם עבריין ערבי? - היועצת רחלי אלפסי מסבירה

כשזה נמצא בהיקף גדול זו חובה על הציבור, והגמרא אומרת שבסופו של דבר הציבור נידון על הדבר הזה. אומרים לאדם בשמיים: היה דבר כזה ולא פעלת? זו אחריות שלך. במיוחד על מנהיגי הציבור, רשויות, חברי כנסת, שרים, אלו שבכוחם לעשות", אומר הרב אליהו.

"הנשים מקבלות זהות אחרת"

לדברי הרב אליהו לא מדובר רק בהתבוללות אלא בחיבור שנוצר לאותן נשים לאומה הערבית הנלחמת בעם ישראל.

"מדובר פה לא רק בנשים שמתחברות עם ערבים אלא מקבלות זהות אחרת.

סיפרה לי בחורה שחיה כמה שנים עם ערבים בחברון שהם היו מכריחים אותה ללכת למחסומים ולקלל את החיילים. פשוט הפכו אותה להיות שונאת ישראל. אחרת סיפרה לי שהיו משתמשים בה כדי להעביר דברים ממקום למקום כי ידעו שהחיילים לא יבדקו אותה.

זה לא רק דבר שקשור לשמירת מצוות או נישואי תערובת אלא שהן הופכות להיות חלק מהאומה הערבית ומשתמשים בכישורים היהודיים שלהם".

איפה כל האנשים שמדברים על שלטון החוק?

הרב אליהו מצביע גם הוא על תופעת הניצול. "מדובר גם בהפרשי גיל לא הגיוניים, ברבים מהמקרים שנתקלתי מדובר בבחורה צעירה שמנוצלת ע"י אדם שיכול להיות אבא או סבא שלה וברור שזו לא אהבה אלא ניצול, וגם הרבה פעמים מדובר באספקת סמים.

אני לא מבין למה המשטרה מעלימה עין כשרואים פה בפועל בפייסבוקים שלהם שהם עם נשק וסמים. איפה כל האנשים שמדברים על שלטון החוק ונזעקים על כל פיפס קטן, כשיש פה עבירות כל כך ברורות על שלטון החוק, כשאפילו לא צריך לחפש אותן אלא הן קופצות מול העיניים. האם יש במדינה שתי מערכות חוק? אחת ליהודים, ואחת לערבים?

הרבה פעמים זה מגיע ממקומות עבודה

הרב אליהו מתייחס לכך שהתופעה חדרה מזמן גם לציבור הדתי לאומי והחרדי.

"אנשים חושבים לפעמים שלי זה לא יקרה וצריך לדעת שהלכתית אין לי זה לא יקרה, כלומר אם זה קורה לשכן שלך ואתה מאפשר דבר כזה זה אחריות שלך. זה מגיע גם לדתיים וגם לחרדים. אין חברה שזה לא קיים בה. לצערי. הייתי רוצה לומר שבציבור הדתי לאומי או החרדי זה לא נמצא אבל זה נמצא.

הרבה פעמים זה מגיע ממקומות עבודה. צריך להיזהר לא להכניס אותם לבית. כל מקום שיש חשד שיכנסו לבית שלך ויצרו קשר עם הבת שלך תרחיק אותם. עדיף לקחת פועל יהודי שאפילו שהמחיר שלו עשרה או עשרים אחוז יותר ובלי שום חשש, מאשר שתיקח פועל זול יותר אבל תצטער על זה כל החיים שלך".

התחקיר המשמעותי שביצענו, לא הגיע במקרה...

צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד