בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ מועלם על התחקיר: "להתחיל להציף את הנושא"

​ח"כ שולי מועלם על תחקיר הקול היהודי: "לא נבהלת להגיד שיש מציאות של עבריינים ערבים המסרסרים בבנות יהודיות. אם לא נגיד את זה נחטא לאמת"

  • אלחנן גרונר
  • ז' אב תשע"ח - 06:38 19/07/2018
גודל: א א א
להתחיל להציף את הנושא  (קול ההר)
להתחיל להציף את הנושא (קול ההר)

ח"כ שולי מועלם רפאלי, יו"ר סיעת הבית היהודי, פעילה בשנים האחרונות באופן אינטנסיבי בפעילות כנגד תופעת הזנות, ואף הקימה שדולה של גופי הציונות הדתית למאבק בנושא.

לאחר שנחשפה לתחקיר הקול היהודי שחשף את קבוצות הפייסבוק שהפכו לבמה עבור ניצול בנות יהודיות, החלה לפעול בעניין והיא קוראת לרשויות להבין שקיימת ייחודיות לתופעה.

"אני חושבת שצריך ליצור הבנה של הגופים המטפלים – רווחה, משטרה, פרקליטות, שבתוך המאבק הכוללני של כולנו בתופעות של נערות בסיכון וניצול, וזנות והתמכרויות, ובנות שבורחות ממוסדות, יש תת תופעה והיא הסיפור של בנות שהעולם שבתוכו הן נמצאות בסיכון הוא העולם של קשר עם עבריינות ערבית", היא אומרת לקול היהודי.

עוד בנושא:

הקול היהודי חשף: קבוצות התבוללות וניצול בפייסבוק

הרב שמואל אליהו: "הדבר חמור מאוד - צריך להיזהר לא להכניס אותם לבית"

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הרשויות צריכות ללהודות שיש היבט לאומני ושהתבוללות זה רע"

ארגון להב"ה: "גם בת טובה יכולה ליפול למקומות אפלים - קיבלנו בשבועות האחרונים שלושה מקרים בישובים תורניים ביהודה ושומרון"

אז איך נערה נשארת בקשר עם עבריין ערבי? - היועצת רחלי אלפסי מסבירה

 

"אני לא נבהלת להגיד שיש מציאות כזו של עבריינים ערבים המסרסרים בבנות יהודיות. אני חושבת שאם לא נגיד את זה נחטא לאמת, כי כדי לבנות את ההתמודדות צריך קודם כל להבין מה הבעיה".

"צריך לדבר על זה שיש פה סוג של כת"

מועלם אומרת כי "צריך להאיר על הקבוצות האלו שנחשפו בזרקור חזק. למשל על קבוצה שמופיעה בתחקיר והתמונה שלה זה תעודת זהות כחולה ותעודת זהות ירוקה וטבעות. זו תת תופעה שברור לחלוטין שיש לה מרכיבים וניואנסים ייחודיים ולהם צריך להביא טיפול והתמודדות ייחודיים בפני עצמם".

לדבריה הפתרון צריך להיות בשילוב כלל הגורמים, ובכוונתה להיכנס לעומק הסוגיה ולנסות להביא לשינוי המצב.

"צריך לדבר על זה שיש פה סוג של כת, קבוצות סגורות בפייסבוק, על הסרסרות בתוך סרסרות שגורמת למצב שבנות מביאות בנות אחרות. להתחיל להציף את הנושא כי זה נושא שלא מדברים עליו בכלל.

יכול להיות שהמוסדות הקיימים כיום לא מתאימים לנערות האלו ושזה יותר צריך לבוא מהמקום הטיפולי מאשר המשפטי. איך פותחים מקום שמהווה מענה ייחודי לבנות בתת תופעה הזאת. איך אנחנו יוצרים בתוך משרד הרווחה ומשרד החינוך מענה לתת סיכון הזה".

התחקיר המשמעותי שביצענו, לא הגיע במקרה...

צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד