בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': "להודות שיש היבט לאומני ושהתבוללות זה רע"

​ח"כ סמוטריץ' מגיב לתחקיר הקול היהודי: "ההיבטים הלאומיים של ההתבוללות בהחלט מהווים אינטרס ציבורי לגיטימי וראוי שהמערכות צריכות לטפל בהם"

  • אלחנן גרונר
  • ז' אב תשע"ח - 06:16 19/07/2018
גודל: א א א
ח"כ סמוטריץ' (צילום: הלל מאיר TPS)
ח"כ סמוטריץ' (צילום: הלל מאיר TPS)

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מגיב לתחקיר הקול היהודי שחשף קבוצות פייסבוק בהם חברים אלפי ערבים ואלפי צעירות יהודיות, ומהוות כר פורה לניצול, פשיעה והתבוללות.

סמוטריץ' נחשף לתחקיר עוד בראשיתו לאחר שסייע למספר מקרים שעלו במסגרתו.

"ברור שיש כאן תופעה מיוחדת עם שילוב של אינטרסים גופניים עם עניין לאומני", הוא אומר לקול היהודי.

עוד בנושא:

הקול היהודי חשף: קבוצות התבוללות וניצול בפייסבוק

הרב שמואל אליהו: "הדבר חמור מאוד - צריך להיזהר לא להכניס אותם לבית"

ח"כ שולי מועלם: "צריך להתחיל להציף את הנושא"

ארגון להב"ה: "גם בת טובה יכולה ליפול למקומות אפלים - קיבלנו בשבועות האחרונים שלושה מקרים בישובים תורניים ביהודה ושומרון"

אז איך נערה נשארת בקשר עם עבריין ערבי? - היועצת רחלי אלפסי מסבירה

"בצד השני תמיד מערכות האכיפה אומרות שפשיעה שנעשית ממניעים לאומניים היא חמורה יותר ומסוכנת יותר מאשר פשיעה ממניעים כלכליים. הרי לא תראה ערביות שיוצאות עם יהודים אלא ערבים שיוצאים עם יהודיות. כמובן זה מלווה באלימות וניצול וסרסרות".

סמוטריץ' קורא לרשויות לפקוח עיניים ולהכיר בתופעה.

"למרבה הצער נראה שהרשויות נכון לרגע זה מסרבות להכיר בכך שיש פה תופעה עם מאפייניים ייחודיים. יכול להיות שיש כאן קצת חוסר רצון להודות בדבר הזה. זה לא נעים להישיר מבט אל המציאות", הוא אומר.

"מאוד נח להסתכל על זה כסוג של תופעת שוליים, נוער בסיכון, אבל זה כמובן הרבה יותר חמור ועם השלכות הרבה יותר קשות מזה. צריך לזכור שבסוף המדינה יהודית וגם ההיבטים הלאומיים של התבוללות הם היבטים שבהחלט מהווים אינטרס ציבורי לגיטימי וראוי שהמערכות צריכות לתת את הדעת אליהן ולטפל בהן".

סמוטריץ מתייחס גם לתופעה של העלאת תמונות כלי נשק וסמים באופן חופשי לפייסבוק בידי עבריינים ערבים שנחשפה בתחקיר.

"אני חושב שבראש ובראשונה משטרת ישראל צריכה להיכנס לסוגיה הזאת בצורה הרבה יותר רצינית.

הרי החומר שנאסף במסגרת התחקיר הוא קצה קצהו של קרחון, והוא נאסף באמצעים רגילים. אין ספק שאם המשטרה תיכנס לעניין עם הניסיון והיכולות והאמצעים שלה היא תוכל להגיע לממצאים הרבה יותר משמעותיים.

מדובר בעבריינות לכל דבר ועניין ועל המרכיב העברייני אפשר וצריך לשים את היד. וכמובן גם מערכות חינוך ורווחה צריכות להיכנס לזה. אבל זה לא סוד שכדי שמערכות החינוך והרווחה יכנסו לעניין צריך להיות אומץ להסתכל במראה, להישיר מבט לתוצאה, להודות שיש פה היבט לאומני ולדבר על זה שהתבוללות זה דבר רע".

התחקיר המשמעותי שביצענו, לא הגיע במקרה...

צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד