בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ הפך את ההחלטה: אבתיסאם מראענה תתמודד לכנסת

לאחר שועדת הבחירות לכנסת פסלה את התמודדותה של המועמדת הערבייה במפלגת העבודה, בשל התבטאויותיה, הפכו שופטי בג"ץ את ההחלטה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אדר תשפ"א - 09:54 01/03/2021
גודל: א א א

למרות החלטת הפסילה שנתנה ועדת הבחירות, שופטי בית המפשט העליון אישרו את התמודדותה של אבתיסאם מראענה בבחירות הקרובות לכנסת. בכך ביטל את המשפט העליון את החלטת ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת.

שמונה מהשופטים בחרו לבטל את החלטת ועדת הבחירות ולאשר את התמודדותה של מראענה בבחירו, ואילו שופט יחיד, דוד מינץ, סבר שיש לקבל את החלטת ועדת הבחירות ולפסול את מראענה מהתמודדות לכנסת.

השופטים שבחרו לפסול את החלטת ועדת הבחירות ולאפשר למראענה להתמודד לכנסת, הם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופטים ניל הנדל, יצחק עמית, נעם סולברג, דפנה ברק-ארז, מני מזוז, ענת ברון וג'ורג' קרא.

כנגד מראענה, המועמדת לכנס מטעם מפלגת העבודה, הגיש עו"ד איתמר בן גביר, מועמד מפלגת הציונות הדתית, בקשה לפסילה. זאת על רקע התבטאויות שונות בהן אמרה בין היתר כי "אם הייתי יוזמת תסריט אפוקליפטי הייתי משמידה את זכרון יעקב". במקרה אחר כתבה בפייסבוק "לא עמדתי בצפירה", כשהיא מציינת את הצפירה ביום הזכירון.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

במסגרת הדיון על בקשת הפסילה אמרה מראענה כי היא "מתנצלת על כל דבר שהיה יכול להישמע גזעני, מסית, לא אוהב, לא אוהד. מעולם לא הסתתי נגד אף אדם. אני נשואה שנים לבחור יהודי בשם בועז. אנחנו מגדלים יחד את הילדה שלנו בת ה-6 שהיא מאה אחוז יהודיה ומאה אחוז ערבייה", אמרה מראענה.

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר, אמר בתגובה להחלטת בג"ץ, כי: "שוב בית המשפט העליון מוכיח שהוא לא מסוגל לפסול תומכת טרור. ההחלטה המבישה והמנוגדת לחוק להכשיר את מי שקוראת להשמיד את זכרון יעקב, לועגת לניצולי שואה ובזה לחיילי צה"ל - מעלה מסקנה אחת בלבד: בבחירות הקרובות יש לעם ישראל הזדמנות לבחור  ממשלת ימין חזקה עם ציונות דתית גדולה, שתגוון את הרכב בית המשפט העליון ותבצע את התיקונים הנדרשים במערכת המשפט".

בן גביר הוסיף כי "כל בר דעת מבין שהנימוקים לפיהם מראענה "התנצלה" על דבריה שווים כקליפת השום ועל עשירית מדבריה של מראענה נפסלו ד"ר בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, ולהם לא הועילה כל התנצלות. כעת יש הזדמנות נדירה להביא להקמת ממשלה שתערוך רפורמה אמיתית בעולם המשפט".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד