בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפגנה בעפולה נגד מכירת בית לערבי

עשרות מתושבי עפולה הפגינו הערב (ד') מול בית של תושב העיר המתכוון למכור את ביתו לערבי, זאת בעקבות הפיגוע שאירע בתחילת השבוע

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תשע"ח - 20:38 13/06/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בעפולה (דוברות המשטרה)
זירת הפיגוע בעפולה (דוברות המשטרה)

עשרות בני אדם הפגינו הערב (ד') מול ביתו של תושב עפולה שמתכוון, כך על פי הדיווח, למכור את ביתו לערבי.

מציוץ בטוויטר שהעלה כתב חדשות 10 אלי לוי עולה כי בין המשתתפים בהפגנה נמצאים גם שניים מהמועמדים לראשות העיר בבחירות הקרובות אבי אלקבץ ושלמה מליחי.

בתוך כך, עשרות צעירים הפגינו הערב מול בית החולים פוריה בעפולה בו מאושפז המחבל שדקר את הנערה שובה (בת מיכל) מלכה.

המפגינים מוחים על כך שניתן טיפול לערבי שהתכוון לרצוח ומניפים שלטים בהם נכתב בין היתר  ''במחבל לא מטפלים" ''מוות למחבל'' ''די לרחם על אכזרים'' ושלטים נוספים.

אתמול מסרו הוריה של שובה מלכה הצהרה מול כלי התקשורת במהלכה הודו לעם ישראל על החיבוק החם לו הם זוכים, אך תקפו את התנהלות המשטרה שלא הוציאה הודעה ברורה כי מדובר בפיגוע.

"אנחנו מרגישים עטופים מכל הכיוונים בכמו צלופן של תפילות. שולחים לנו מכל מקום בארץ ובעולם צילומים של הפרשות חלה למען שובה, של מעשים טובים, של קברי צדיקים של התוועדויות, דברים שנעשים לרפואתה של שובה, זה מחמם את הלב מאוד", סיפרה אמא. " אנשים זרים שאני לא מכירה מגיעים, נהג מונית שמע והיה חייב לבוא ולהביא לנו שוקולד, אנחנו מרגישים שעם ישראל פה איתנו ונותן לו המון כוח".

"שובה ברוך ה' במצב יציב, בהכרה, חלשה כאובה היא לא יכולה להגות הברות אבל היא לוחשת ופה ושם, מדברת ומחזקת אותנו. סיפרנו לה שמתפללים עליה והיא ביקשה שנגיד שיתפללו על עם ישראל", סיפרה האם. "היא אמרה לי 'אמא תגידי שיתפללו על עם ישראל. שעם ישראל יהיה חזק. שעם ישראל לא יפחד להיות מי שהוא, שעם ישראל לא יפחד לעשות מה שהוא צריך לעשות כדי לחיות פה בשלום".

האם התייחסה להתנהלות המשטרה. "היו שוטרים שגבו ממנה עדות. אני רוצה להגיד בהקשר הזה ששמעתי שהמשטרה עוד לא הוציאה הודעה על הרקע הלאומני של הפיגוע המזעזע הזה שהיה לנו אתמול. אני רק רוצה להגיד שאותנו זה מקומם ומחליש מאוד. הבת שלנו נדקרה בתחנת אוטובוס. היא למדה למבחן באזרחות.

הבת שלנו ילדה צדיקה תמימה, והגיח במפתיע מחבל אכזרי מרושע וכל המוטו שלו וכל הרצון שלו היה פשוט לשסע אותה לגזרים משום שהיא יהודיה, והיא נראית מאוד יהודיה, מאוד צנועה וחסודה. הפיגוע הזה משפיל. משפיל את הקומה שלנו. משפיל את עם ישראל. בעמדה הברורה שלנו בעולם לא צריך להתבייש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון