בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב ערוסי תוקף את החלטת בג"ץ: "גיור הוא עניין בסיסי ביהדות"

בתגובה להחלטת בג"ץ כי גוי שעשה גיור רפורמי יוכר כיהודי ויהנה מחוק השבות, תוקף הרב רצון ערוסי את ההחלטה ואת הסמכויות שנטלו לעצמם השופטים

  • י"ט אדר תשפ"א - 17:06 03/03/2021
גודל: א א א
צילום: יהודה פרל
צילום: יהודה פרל

הרב ד"ר רצון ערוסי, רב העיר קריית אונו, וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל אומר כי "השבוע נפל דבר בישראל, שופטי בית המשפט העליון החליטו ליטול לעצמם את סמכות המחוקק וקבעו כי מדינת ישראל תכיר בגיור רפורמי וקונסרבטיבי לקביעת יהדות לעניין חוק השבות. כך שערכים יהודיים נקבעים על פי השקפת עולמם של שופטי בג"ץ".

"בג"ץ לקח לעצמו סמכות של "בית דין לחוקה", דבר שבית המחוקקים לא נתן לו, והשבוע הוסיף עוד נדבך על החריגות שלו והפך להיות מחוקק וקבע שלעניין חוק השבות, גיור רפורמי וקונסרבטיבי נחשבים כגיור רשמי מקובל".

לדברי הרב ערוסי, בג"ץ "לא מבין שעניין הגיור הוא עניין בסיסי של יהדות, המעוגן בחוקי היסוד של המדינה, ובשביל לדעת "מיהו יהודי" לעניין חוק הלאום יש צורך בנבחר ציבור שיחוקק, ולא נבחר מעצמו בשיטת חבר מביא חבר".

"אין כזה דבר 'יהודי לעניין חוק השבות' בלבד, הרי בחדא מחתא זה כורך בתוכו להיות לא יהודי לעניינים אחרים כגון נישואין וגירושין. אי אפשר לייבא למדינת ישראל בני אדם אשר יקראו יהודים ואז אתה נאלץ לתת להם מענה הולם של נישואין על פי תורת ישראל. כבר היום אנחנו במצוקה עצומה לגבי שלוש מאות אלף עולים מרוסיה שאינם יהודים שבאו רק מכוח חוק השבות על בסיס אבא או סבא יהודי וכדומה. כעת בא בג"ץ ופותח דלת רחבה מאוד לעוד הרבה גויים שמבחינה הלכתית לא נחשבים יהודים".

תגובתו של הרב ערוסי מצטרפת לתגובות רבות בקרב רבני ישראל, ביניהם הרב הראשי לישראל שאומר: "מי שהתגיירו בגיור רפורמי ודומיו אינם יהודים, שום החלטת בג״צ כזו או אחרת לא תשנה את העובדה הזו".

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד