בע"ה י"ב אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מות סוחר הנשק: הרשות דורשת חקירה בין לאומית

מותו של סוחר הנשק שהיה נשוי ליהודיה ומת בכלא מעסיק את ראשי הרשות שהכניסו את מותו ל"רשימת פשעי ישראל נגד האנושות". בשכם הפגינו למענו

  • אלחנן גרונר
  • ט' חשון תשע"ט - 20:00 18/10/2018
גודל: א א א
שלאלדה (צילום מסך)
שלאלדה (צילום מסך)

מותו של וסאם שלאלדה, סוחר הנשק מהעיירה סעיר שליד חברון שהיה נשוי ליהודיה ומת בשבוע שעבר בכלא איילון, ממשיך לעורר הדים ביהודה ושומרון, כאשר גורמי הרשות וארגוני המחבלים מנצלים את מותו לאזכור נוסף של המחבלים הכלואים בידי ישראל.

שלאלדה אמנם מת על פי הערכות שב"ס ממנת יתר של סם שהוברח לתוך הכלא, אולם הדבר לא הפריע ל"מועצה הפלסטינית", לגנות את מותו. גם חברת מזכירות אש"ף חנן עשראווי אמרה דברים דומים.

בפרסומים בתקשורת הערבית נכתב כי "המועצה הביעה גינוי תקיף של מותו" של שלאלדה בבתי הכלא הישראליים, והמועצה "פנתה לכל הגורמים הבינלאומיים להתערב בדחיפות כדי לשים קץ לסבלם של האסירים בבתי הכלא של הכיבוש".

כמו כן טענו ברשות כי ישראל עוברת על אמנות בין לאומיות בנושא וטענו כי ישנה מדיניות מכוונת של שב"ס כנגד האסירים הערבים החולים.

"המועצה הדגישה כי כל שיטות אלה מהוות פשעי מלחמה נגד האנושות, וכן הפרה ישירה ובוטה של ​​החוקים הבינלאומיים ונורמות מוסריות, המחייבות מתן הגנה בינלאומית לאנשים שלנו". עוד קראו "לפתיחת חקירה בינלאומית כנגד ישראל על פשעיה נגד האנושות". 

שלאלדה נקבר ביום שני בכפרו סעיר. לקול היהודי נודע כי חברותיו היהודיות לא הורשו להגיע להלוויה וקיבלו הזהרות מבני משפחתו לבל יעזו לבוא למקום. שלשום נזרק רימון הלם על מתחם כלא איילון ברמלה. לא היו נפגעים, ובשב"ס פתחו בחקירת האירוע. לקול היהודי נודע כי אחת האפשרויות שנבדקו היא שהאירוע קשור למותו של שלאלדה, שהיה מקושר גם לעבריינים ערבים רבים אזרחי ישראל.

היום הפגינו בשכם למענו של שלאלדה עשרות ערבים שנשאו שלטים עם תמונותיו. ההפגנה נערכה גם למען המחבלים בכלא השרון המוחים על כך ששב"ס התקין מצלמות בחצר הכלא.

כפי שחשפנו בקול היהודי, שלאלדה התחתן בכלא עם צעירה יהודיה, ושבועיים לפני מותו איים על יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין בשל מחשבתה של חברתו כי גופשטיין הזמין את המשטרה למקום בו שהתה עם אחותה הקטינה.

"הוא אמר לי "אתה תסתבך איתי, תרד מ**** (חברתו של סוחר הנשק, א"ג) ואני אמרתי לו שאנחנו לא מוותרים על אף יהודיה. הוא קילל ואיים, אבל אנחנו לא מפחדים מקללות", סיפר גופשטיין לקול היהודי. יש לציין כי בקול היהודי אנו עוקבים אחר המקרה כבר זמן רב, ומודעים לאיום על גופשטיין עוד בטרם נמצא האסיר מת בתאו.

גופשטיין עצמו בירך על מותו של סוחר הנשק שאיים עליו, ואמר לקול היהודי כי "יש דין ויש דיין".

"אנחנו פועלים במסירות נפש ימים ולילות למען בנות ישראל, וכמו אותו עבריין ערבי יש הרבה שמנסים ונלחמים בנו", אמר גופשטיין לקול היהודי. "ברוך ה' שלעיתים רואים בעיניים את השמירה של ה'. יש דין ויש דיין".

"שהיד בכלא הכיבוש"

למרות עברו הפלילי, "מועדון האסיר הפלסטיני" הכריז על שלאלדה כ"שהיד", ובתקשורת הערבית סוקר מותו "בכלא של הכיבוש" בהרחבה ואף דווח על דרישה להכנסת רופא "פלסטיני" לנתיחת גופתו.

מגזר הדין של שלאלדה שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי הוא הופלל לפני כשלוש שנים בידי סוכן משטרתי לאחר שביצע מספר עסקאות נשק וסמים וכן סחר ברכב גנוב.

בין עסקאות הנשק: רובה סער מסוג M16, מחסנית עם כדורים וכוונת טלסקופית, תת מקלע מאולתר, כדורים לנשק בקוטר של 9 מ"מ, וכן שקית ובה 88 כדורים לנשק.

מתסקיר שירות המבחן המוזכר בגזר הדין עולה כי הוא היה מכור לסמים, מה שמחזק את ההשערה לפיה מת ממנת יתר.

בנוסף שלאלדה בעל עבר פלילי עשיר שכולל הרשעות קודמות בגין כניסה לישראל שלא כדין, התחזות, הפרת הוראה בדבר סגירת שטח, בריחה ממשמורת חוקית ועוד, והוא אף נידון בעבר למאסרים לתקופות קצרות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון