בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילי שמאל מפירים את השקט ביצהר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אדר תש"ע - 14:52 05/03/2010
גודל: א א א
ביום שישי שעבר, שהיה גשום וסוער במיוחד, הגיעה קבוצה של אנשי שמאל לכפר עצירה אל-קבלייה הסמוך ליצהר, שם ארגנו את צעירי הכפר ועלו יחד לכיוון הישוב ל"נטיעות". במהלך ה"נטיעות" הללו הרסו הערבים עמדה צבאית הסמוכה לישוב, והחלו בזריקת אבנים לעבר בתיו הקיצוניים של הישוב.
מתברר שקרבה מסוכנת זו של הערבים לישוב – שלא היתה כדוגמתה מזה שנים – נעשתה בעזרתו האדיבה של הצבא.
הצבא ידע על הגעת אנשי השמאל, והציב חיילים בודדים במקום לצורך אבטחה ושמירה על הסדר, כאשר החיילים אינם מבינים מה בדיוק תפקידם (עיין בספר: "מי הטובים ומי הרעים? מה מותר ומה אסור? ועוד דילמות לחייל המצוי", בהוצאת עם אובד...). רבש"ץ יצהר, ותושבי השכונה ש'טקס הנטיעות' נערך מתחת לחלונות בתיהם, לא עודכנו מבעוד מועד על כך.
מיד עם קבלת ההודעה מתושבי השכונה הנדהמים, על מיקומם של הערבים הוקפצה כיתת כוננות יצהר, יחד עם אנשים נוספים מהישוב.
כיתת הכוננות הניסה את הערבים יחד עם עוזריהם מן השמאל אל תוך הכפר, תוך שימוש הולם באמצעים העומדים לרשותם במהירות ובתקיפות.תושבים ביצהר מסרו לכתבנו כי הם מצירים על אופן סיום האירוע: "בעזרת ה' ", מוסרים שם, "לא ניתן לתפוס אותנו לא מוכנים. תכניות תגובה למקרים מעין אלו נערכו; אנחנו מקוים שאם אירוע דומה יישנה – התוקפים ישלמו מחירים שיגרמו להם להבין שמעשיהם לא כדאיים".כתבנו מדווח שכאשר מג"ד הגזרה הגיע למקום שאלתו הראשונה היתה: "מי ירה? למה?". מפקד כיתת הכוננות ניסה להבהיר לו שלמיטב ידיעתנו במקרה הזה לא היה ירי מכיוון הערבים, אך תוך כמה משפטים הובהר שהמג"ד מנסה להבין למה היהודים ירו על הערבים התוקפים... מפקד הכיתה הבין שמג"ד כזה אינו בר שיח, וניתק ממנו מגע.
כדאי לציין כי מאות העצים הצעירים אותם ביקשו לנטוע פעילי השמאל וערביי הכפר, מצאו חיש מהר את מקומם בגבעת שלהבתי-ה ובגבעות אחרות בישוב. התושבים מבקשים למסור את תודתם העמוקה ואומרים: "באמת שלא הייתם צריכים לטרוח כל כך ביום סגרירי שכזה כדי לצ'פר אותנו".
בסרטון שהועלה לאינטרנט ע"י עמותת "לוחמים לשלום" שאירגנו את האירוע המדובר, תחת הכותרת "די לגביית תגי מחיר" נאמר בין היתר על ידי תושבי הכפר: "אנחנו יודעים שינקמו בנו על זה". לא נותר אלא לומר ישר כח לכל העוסקים במלאכת הקודש. מסתבר שתושבי עצירה א-קבליה מעדיפים שהאנרכיסטים יפריעו ליהודים במקום אחר, בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, למשל...
לידי הקול היהודי הגיע דף טלפונים שהיה בידי פעילי השמאל לצורך היערכותם לסיוע בימי חריש בכפרים ערביים בסביבות היישוב קדומים. בדף מפורטים שמות הפעילים, נהגי ההסעות ומשרדי ארגוני השמאל. באופן מוזר, אך לא כל כך מפתיע, מופיעים שם שמות ומספרי טלפון אישיים של בלשים במשטרת שומרון, ושל קצינים בכירים בחטיבת שומרון.
לכאורה, מה לקציני צה"ל ולשוטרים עם הפרות סדר והפגנות בלתי חוקיות? שוחחנו עם תושבי מאחז בשומרון שנתקלו מספר פעמים בערבים שפלשו שוב ושוב לאדמות המאחז, וגירשו אותם. באחת מן הפעמים שמעו מי מהם צועק "אני מתקשר עכשיו לבילוש"..
מצחיק או לא, שוב מסתבר שלא קל להיות יהודי במדינת ישראל. הצבא והמשטרה נוהגים בפזיזות וחוסר אחריות ומסכנים את חיי המתיישבים, אך מסייעים לאנרכיסטים ולערבים במתקפותיהם נגד המתיישבים.
[caption id="attachment_8212" align="aligncenter" width="278" caption="המשטרה עוזרת לערבים? הדף שנמצא אצל פעילי שמאל קיצוני"]
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד