בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צעדת הערים העבריות - הצהרת נאמנות

  • ב' אלול תש"ע - 23:08 12/08/2010
גודל: א א א

בימים ראשון שני ושלישי התקיימה צעדה בהשתתפות של למעלה ממאה איש, ממאחז 'שבות עמי', דרך מצפה יוסף המשקיף על פני שכם, לעבר בית הכנסת ביריחו, בדרישה ובקריאה, לשיבה לערים העבריות.

כוחות הבטחון התנכלו לצועדים לאורך כל הצעדה. ביום הראשון נעצרו חלק מהמארגנים בטענה שהם דרושים חקירה. שאר הצועדים הועלו על 'סאפארונים' שנסעו למחסומים שונים, שם הורדו משתתפי הצעדה מהרכבים ללא אפשרות לשוב למקום הצעדה. בערב מנעו כוחות צה"ל את קיום העצרת שתוכננה להתקיים במצפה יוסף והעצרת התקיימה ביישוב הר ברכה לאחר עימותים. ביום שני, צעדו המשתתפים ללא הפרעה מהיישוב עלי לרמת מיגרון, שם לנו בלילה. ביום שלישי, המשיכו הצועדים דרך ציר רימונים לעבר העיר יריחו.

סמוך ליישוב מבואות יריחו נעצרו הצועדים בידי כוחות מג"ב וצבא, שתקפו באלימות רבה את הצועדים, ואף את העיתונאים שהיו במקום. עשרות נעצרו, בהן גם ילדה בת שמונה, והוכנסו לסאפארונים הלוהטים והמחניקים למשך מספר שעות. השוטרים לא אפשרו לעצורים לשתות, להתפנות ולנשום אוויר צח. דווח כי שוטר מג"ב ריסס גז בתוך הרכב, ומספר בנות נזקקו לטיפול רפואי. עוד דווח כי כוויות נגרמו לנערות שהוצמדו בכוח למכסה לוהט של ג'יפ. צוות רפואי שהגיע למקום נחסם על ידי הכוחות ונמנע ממנו להגיש עזרה ראשונה לפצועים.

בהמשך, שוחררו כל העצורים למעט שלוש בנות. המשטרה ביקשה לשחררן למעצר בית בתנאים מגבילים. בית המשפט שחרר אותן בהרחקה של שבועיים מיריחו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד