בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאה לח"כים: "חזקו את ערכי המשפחה היהודית"

לאחר קריאת הרבנים, פוני אנשי 'תורת המדינה' לחברי כנסת בקריאה להכניס לקווי היסוד של הממשלה הבאה עקרונות לשמירה על ערכי המשפחה היהודית

  • יח"צ
  • ט"ו שבט תשפ"א - 16:04 28/01/2021
גודל: א א א

ארגון תורת המדינה, שיגר היום פניות לחברי כנסת בנושא בג"ץ הבוגדת. במכתב פונה ארגון 'תורת המדינה' אל החכי"ם בבקשה, לקבוע בקווי היסוד של הממשלה הבאה את חיזוק המשפחה היהודית ועצמאות בתי הדין הרבניים.

הרקע לשיגור המכתב, הוא קריאתם הפומבית של פורום 'רבני הארץ הטובה' לאישי ציבור, לתקן בחקיקה את הנזק המסתמן של ההליך המשפטי המכונה 'בג"ץ הבוגדת'. הפורום מורכב מרבני הציונות הדתית, ובין הרבנים שחתומים על הקריאה ניתן למצוא את הרב זלמן מלמד, הרב חיים דרוקמן, הרב דוב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב צפניה דרורי, הרב דוד חי הכהן, הרב איסר קלונסקי והרב חיים שטייינר, את הפורום מרכז הרב יוסף ארציאל.

המכתב נשלח בין היתר לחברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', יעקב ליצמן, נפתלי בנט, ישראל אייכלר, יועז הנדל,  עמית הלוי, משה גפני, משה ארבל ועוד.

"בתקופה הקרובה, עלול בג"ץ לפרסם פס"ד בהליך 'בג"ץ הבוגדת' (דנג"ץ 8537/18), שמשמעותו נתינת לגיטימציה לניאוף ואף קביעה, כי מדינת ישראל מחויבת לאפשר בגידה במסגרת חיי המשפחה", נכתב לח"כים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

"יתר על כן, פסק הדין עלול למנוע מבני זוג להתחייב הדדית לשמירת נאמנות ולקבוע כי תנאי כזה דינו בטלות, בשל היותו נוגד את 'תקנת הציבור'. מעבר לפגיעה בקדושת המשפחה, פסק הדין ייטול מבתי הדין הרבניים את סמכותם לדון עפ"י התורה, בענייני המשפחה המסורים לסמכותם עפ"י החוק. אנו פונים אליך בקריאה לעצור את הרס המשפחה היהודית, ואת הצרת סמכותם של בתי הדין ע"י בג"ץ. ארגון 'תורת המדינה' ניסח שלוש הצעות חוק הנותנות מענה לנזק הגלום בפסיקת המסתמנת של בג"ץ. אנו קוראים לך להכניס הצעות אלה לקווי היסוד של הממשלה הבאה".

לדברי הרב יעקב יקיר ראש בית המדרש 'תורת המדינה -בית אורות' : "בג"ץ הבוגדת, הוא הזדמנות מצוינת להשיב למשפחה  היהודית את כבודה, ולבתי הדין את עצמאותם. לדבריו, "במשך שנים רבות, בג"ץ מנסה לערער את יסודות המשפחה היהודית, ולתת לגיטימציה לחוסר נאמנות. במהלך מקביל נוגס בג"ץ שוב ושוב בכוחם של בתי הדין הרבניים. הרב יקיר הוסיף ואמר "בג"ץ הבוגדת, הוא הליך משפטי שמעמיד את עשרת הדברות אל מול  בג"ץ. ואת מערכת בתי הדין אל מול מערכת בתי המשפט, פסיקת בג"ץ יכולה להיות נקודת שפל, שתוביל בסופו של דבר להתעוררות ציבורית ופוליטית, ולהכרה, שהדרך להשיב למשפחה היהודית את כבודה ולבתי הדין את עצמאותם, עוברת דרך הציבור ונבחריו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד