בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"להתרגל למנורת שבעת הקנים"

במכון המקדש יקיימו תרגול להדלקת מנורת המקדש. הרב אריאל: "הזדמנות לראות דבר שאלפיים שנה לא נראה"

  • כ"ז כסלו תשע"ז - 17:00 27/12/2016
גודל: א א א
המנורה שהוכנה על ידי מכון המקדש על רקע הר הבית
המנורה שהוכנה על ידי מכון המקדש על רקע הר הבית

"היום מדברים הרבה על סופגניות ועל מנורת שמונת הקנים, צריך להרגיש איך אנחנו יכולים לחזור לרגעים של הדלקת נרות כמו שהיה בזמן הבית", אומר הרב ישראל אריאל, ראש 'מכון המקדש', בשיחה עם הקול היהודי.

המכון יקיים ביום חמישי בשעה 17:00 אירוע של תרגול הדלקת נרות המנורה וחנוכת המזבח.

"בתרגיל ישתתפו כהנים ולויים ויתרגלו כמה דברים חשובים", אומר הרב ישראל. "ראשית, איך מדליקים את המנורה, מנורת שבעת הקנים במקדש - הטבת הנרות, הדלקת הנרות. דבר שני שיציגו שם זה איך אפשר לעשות שמן טהור בימינו. בזמן חז"ל כידוע הנס היה שנמצא פך השמן חתום בחותמו של כהן גדול, בימינו אפשר להכין פך שמן טהור, יש שיטה מיוחדת שנציג באירוע. בנוסף יציגו איך עושים את חנוכת המזבח. יראו מה הכהנים עושים ביום חנוכת המזבח, אילו קורבנות נביא, נראה מה היה בזמן בית שני כשחנכו את המזבח, הקהיל ירגיש את עצמו חלק מהחנוכה האמתית".

הרב ישראל אריאל (אברהם שפירא)

הרב ישראל מדגיש שלא מדובר בתרגול תיאורטי אלא בהמחשת מציאות חיה ורלוונטית. "כמובן שאם רוצים אפשר כבר היום להדליק נרות במקדש רק צריך שמישהו יפתח את השערים, יש לנו מנורה ויש מזבח, אפשר היום, לא צריך לחכות. לפחות בחנוכה צריך להדגיש את הדברים ולהראות שזה רלוונטי גם כיום".

"הציבור יוכל לראות כהנים בעבודתם, בבגדי כהונה מקוריים, עשויים בדיוק לפי ההלכה. יש לנו בית ספר שנקרא בית ספר 'נזר הקודש' שבו הכהנים לומדים את ענייני הכהונה, מתרגלים איך מדליקים נרות איך מקטירים קטורת וכן הלאה. מי שיבוא לראות דבר כזה יראה דבר שאלפיים שנה לא ראו אותו. למדו בבית הספר אבל לא ראו בעיניים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד