בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון שמאל מבקש להצטרף להוכחת חפותו של בן אוליאל

פרשת דומא: לקראת הערעור שיידון בקרוב בבית המשפט העליון בעניינו של עמירם בן אוליאל, הגיש הוועד הציבורי נגד עינויים, בקשה להצטרף להליך במעמד של "ידיד בית המשפט". "עינויים הם פשע עבור הקורבן"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשפ"א - 13:14 20/04/2021
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

לקראת הערעור שיידון בקרוב בבית המשפט העליון בעניינו של עמירם בן אוליאל בפרשת הדומא, הגיש ארגון השמאל הוועד הציבורי נגד עינויים בקשה לבית המשפט להצטרף להליך להוכחת חפותו של עמירם במעמד של "ידיד בית המשפט" וזאת לאור נסיונו ומומחיותו בתחום הפעלת אלימות מצד גופי חקירה.

מתוך הבקשה: "מנסיונו המקצועי ארוך השנים של המבקש בייצוג קורבנות עינויים, וכן מהידע המקצועי, הרפואי והמשפטי שנצבר ברחבי העולם מזה שנים, עינויים הם פשע שהשפעתו מתמשכת וחודרת לנבכי נפשו של הקורבן, שנים לאחר ביצוע העבירות.... מקל וחומר, שעינויים שספג המערער אך יממות ספורות קודם לגביית הודאותיו על ידי המשטרה, אינם מתפוגגים מאליהם תוך זמן כה קצר, ומשכך הנחת היסוד צריכה להיות שגם הודאות אלה מזוהמות על ידי העינויים והשפעתם הנפשית המתמשכת".

במסגרת הערעור יתבררו סוגיות הנוגעות לחקירת הצורך שעבר עמירם בן אוליאל בשב"כ. בערעור נטען כי בן אוליאל עונה בחקירתו ושעל בית המשפט לקבוע כי בנסיבות אלה כל הודאה שנתן, פסולה וכן ההודאות שנגבו ממנו מספר ימים לאחר אותה חקירת צורך.

בן אוליאל הורשע ברצח בני משפחת דוואבשה ובניסיון רצח ונגזרו עליו שלושה מאסרי עולם ועוד 17 שנות מאסר שירצה במקביל. לאחר קבלת  גזר הדין הודיעו באי כוחו כי יערערו עליו לעליון וכי לצוות הסנגורים מצטרף עו"ד אביגדור פלדמן, עו"ד פלילי ידוע הפועל גם בנושא זכויות אדם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד