בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם איש המנהל האזרחי יחזיר את כספי השוחד?

רכז ביחידת הפיקוח של המנהל האזרחי הורשע בלקיחת שוחד ונידון לעבודות שירות בלבד. הפרקליטות דורשת שיחזיר את הכספים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה חשון תשע"ח - 17:14 14/11/2017
גודל: א א א
פקחי מנהל אזרחי בשומרון. ארכיון (באדיבות המצלם)
פקחי מנהל אזרחי בשומרון. ארכיון (באדיבות המצלם)

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה נגד צבי אבנון, לשעבר רכז פיקוח במינהל האזרחי באיו"ש להשבה של כ-45,000 ש"ח אותם קיבל כשוחד עבור מידע מקדים שמסר על ביקורות יזומות של המינהל האזרחי במחצבות בלתי חוקית של ערבים באזור גוש עציון.

התביעה הוגשה כתביעה נגררת להליך הפלילי, בו הורשע אבנון לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בית המשפט גזר עליו שישה חודשי מאסר בפועל בלבד שירוצו בעבודות שירות, וקנס כספי.

בכתב התביעה נכתב כי "הנתבע התעשר מכוח תפקידו כרכז פיקוח תוך ניצול המידע שהיה ברשותו מכוח מעמדו ויכולת השפעתו. משכך, ההתעשרות שהופקה על ידו, ובגינה הורשע, היא התעשרות על חשבון המדינה והציבור ויש להשיב התעשרות זו אל קופת הציבור".

עוד נטען בכתב התביעה כי "מכיוון שהנתבע הפר את האמון שניתן בו תוך ניצול מעמדו ותפקידו במינהל, ובשל כך אף הורשע בביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים הפוגעת בציבור, עומדת לתובעת זכות לדרוש את הפקעת כלל רווחי השוחד שנצטברו אצל הנתבע בשל מעשיו, בהן הודה והורשע. שלילת כל טובת הנאה שצמחה לנתבע בקשר עם הפרת חובת האמון תהווה תמריץ לאי הפקת רווח אסור מהפרת האמון, שאם לא כן ייצא הנתבע כחוטא נשכר".

מגזר דינו של אבנון שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי לפני כשש שנים הוא שימש כרכז פיקוח במנהל האזרחי באיו"ש. במסגרת תפקידו נהג אבנון לבצע ביקורות פתע באיזור העיירה בית פג'אר בגוש עציון, לשם מניעת חציבה אסורה. בגדר האישום הראשון סיכם הנאשם עם האשם אלדיריה כי הנאשם ימסור לו מידע על ביקורות פתע במחצבה שהפעיל, על מנת שיוכל להימנע מחציבה אסורה ולהימנע מהחרמת כליו. הנאשם מסר לאלדיריה לפחות חמש התראות. בגין כל התראה שילם ערבי נוסף בשם גראד חאדר לנאשם סך של 3,500 ₪.

בנוסף, ביקש אבנון מחאדר שיקשר אותו עם ערבים המפעילים מחצבות לא חוקיות המעוניינים במידע תמורת תשלום. בעקבות כך נוצר לנאשם קשר עם שני ערבים נוספים ואבנון מסר להם התראות בגין שלוש ביקורות פתע וקיבל סך של 15,000 ₪. הנאשם אמר כי הוא זקוק לכסף עבור בתו החולה (עובדה שאינה נכונה). בהמשך, קיבל הנאשם סכומי כסף נוספים בסך כולל של 12,350 ₪.

במסגרת אישום שלישי בו הורשע, קיבל אבנון משני ערבים נוספים סך של 15,000 ₪ בגין מתן שלוש התראות לפחות על הגעת פקחים למחצבות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד