בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
המלחמה בנוער הגבעות:

הרס וצווים מנהליים מיהודה ושומרון והר הבית

5 צווי הרחקה מנהליים ניתנו בימים האחרונים לצעירים יהודים, חלקם מהר הבית וחלקם מיהודה ושומרון. אתמול הרס המנהל מבנה בגוש שילה

  • אוריאל דויטש
  • י"ז טבת תשע"ח - 11:48 04/01/2018
גודל: א א א
מאחז. אילוסטרציה. צילום: מגיני ארץ
מאחז. אילוסטרציה. צילום: מגיני ארץ

המלחמה בנערי הגבעות נמשכת: צעיר יהודי קיבל הבוקר (ה') צו מנהלי המרחיק אותו מיהודה ושומרון.

הצו, החתום בידי אלוף פיקוד מרכז רוני נומה, ללא כל משפט ולא הליך פלילי, מרחיק את הצעיר לתקופה של ארבעה חודשים מיהודה ושומרון. כמו כן הצו אוסר עליו ליצור עם 27 אנשים.

לפני כשבוע הגיעו אל הצעיר בלשי ימ"ר ש"י והגישו לו הודעה בה נאמר כי אלוף פיקוד מרכז שוקל להוציא כנגדו צו הרחקה נוסף המרחיק אותו משטחי יהודה ושומרון, וכן אוסר עליו ליצור קשר עם חבריו.

אותו צעיר סיים רק לאחרונה הרחקה ומתגורר בגבעת הבלאדים. הוא העביר את רוב שנותיו האחרונות בהרחקות והגבלות שונות שניתנו לו בידי האלוף ללא משפט.

בהודעת השימוע נאמר מעבר לטקסט הלקוני והמוכר אודות "פעילות אלימה המסכנת את ביטחון האזור" וכד', באופן חריג, אחת הסיבות להוצאת הצו הינה כי הצעיר מקים מאחזים בשטחי יהודה ושומרון. "עדכנית פועל הנידון להקים מאחזים בלתי חוקיים בשטחי איו"ש תוך רתימת פעילים קיצוניים ואלימים למטרתו", נכתב.

בשיחה עם 'הקול היהודי' אומר הצעיר כי "מדובר בצו כנגד התורה, כחלק מרדיפה כנגד עם ישראל וכנגד התורה וכנגד ארץ ישראל".

אתמול (ד') קיבל צעיר נוסף צו מנהלי חתום בידי אלוף הפיקוד, המרחיק אותו מיהודה ושומרון לתקופה של חצי שנה, אוסר עליו ליצור קשר עם חבריו, וכן מורה לו להתייצב פעם בשבוע בתחנת משטרה. גם הוא קיבל לפני כשבוע הודעה כי בכוונתו של האלוף לתת לו צו מנהלי.

הצעיר אשר סיים גם הוא לא מכבר צו הרחקה דומה, הגיע לפני כשבוע לדיון בבית המשפט, שם זוכה יחד עם חבר נוסף, מתיק בו הם הואשמו בזריקות אבנים. ביציאה מבית המשפט חיכו לשניים בלשי ימ"ר ש"י אשר הגישו לצעיר את ההודעה על בחינת האלוף וכן עצרו את הצעיר השני בחשד להפרת צו מנהלי שהוא כנגדו.

צו מנהלי, הינו צו אשר ניתן בידי אלוף פיקוד העורף ואלוף פיקוד מרכז, ללא כל משפט וללא כל הליך פלילי. הצו מורה בדרך כלל על הרחקתו של אדם מביתו, משפחתו וממקום עבודתו לתקופה של מספר חודשים, כשלאדם אשר קיבל את הצו כמעט ואין דרך להתעמת איתו.

רק לאחרונה הרחיק אלוף פיקוד מרכז מביתו את איתיאל זוארץ, אב לשישה מהיישוב עדי עד שבבנימין. זוארץ הורחק לאחר שבתקופה האחרונה ארגן מדי שבוע שיעור תורה בביתו המיועד לנערי גבעות מהסביבה.

כמו כן, הבוקר נעצר צעיר יהודי המורחק גם הוא בצו מנהלי מיהודה ושומרון, לאחר שלטענת המשטרה הצעיר הפר את צו ההרחקה בכך שהגיע לישיבה בירושלים ממנה הוא מורחק.

בתוך כך, אתמול הגיעו פקחי מנהל יחד עם כוחות מג"ב רבים והרסו מבנה בו מתגוררים מספר נערים בגוש שילה.

הכוחות פינו והרסו את המבנה הממוקם סמוך ליישוב אש קודש שבגוש שילה, בו מתגוררים כמה נערים העובדים באיזור.

ההרס אתמול בגוש שילה - צילום: נתי רום

   | "צעד דורסני"

יחד עם זאת, אתמול קיבל נער יהודי כבן 14 וחצי, הפעיל בתנועת "חוזרים להר", הרחקה משטח הר הבית לתקופה של ארבעה וחצי חודשים. הצעיר מצטרף לשני חבריו, אשר הורחקו גם הם מההר.

ההרחקות החתומות בידי מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב יורם הלוי, ניתנו ככל הנראה בעקבות השתחוויה וקריאת שמע ישראל אותן ביצעו השלושה בהר הבית לפני מספר שבועות.

זו אינה הפעם הראשונה בה מורחקים פעילי המקדש מהר הבית באופן מנהלי, ובפרט פעילי 'חוזרים להר'. לטענת פעילי המקדש, "מדובר בצעד דורסני שנועד להעניק כיסוי חוקי לגזענות המשטרה כנגד יהודים בהר הבית".

מתנועת 'חוזרים להר' נמסר כי "כמות הצווים אותה מקבלים פעילי התנועה בפרט, ופעילי המקדש בכלל, מעידה כי הפעילות העניפה למען השבת הריבונות היהודית להר הבית צוברת תאוצה, ומתחזקת עם הזמן. אנו נמשיך לפעול למען פולחן יהודי בהר הבית - על כל המשתמע מכך, על אף המלחמה הגזענית של המשטרה בכך".

צפו: שלושת הנערים משתחווים ונעצרים בידי המשטרה

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד