בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעל שנה וחצי של מצור; במג"ב טוענים: "שומרים על התושבים"

לאחר שכוחות מג"ב חזרו לפגוע בחירותם של תושבי שכונת קומי אורי בשומרון, התאספו תושבי האזור לתמוך בתושבים. במג"ב הוציאו הודעה לתקשורת וטענו כי השוטרים "אבטחו את המתיישבים ושמרו על בטחונם".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תמוז תשפ"א - 08:35 05/07/2021
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

תושבי שכונת קומי אורי שביצהר מעידים כי מאז שבו שוטרי מג"ב מהפעילות בלוד, מקשים השוטרים על תפקודם היומיומי של תושבי המקום. בין היתר, התושבים מספרים על עיכובי שוא, השוטרים מבקשים מהם תעודות, רשיונות ומסמכים, למרות שהשוטרים מכירים כל אחד ואחד בגבעה.

בשבוע שעבר פורסם בקול היהודי כי תושב קומי אורי ורעייתו עוכבו על ידי השוטרים מכיוון ששאלו מדוע לקחו מהם את כסאות הפלסטיק הפרטיים שלהם, ושוחררו רק לאחר שתושבים נוספים הגיעו למקום.

מאז, מידי ערב מתקבצים תושבים מהאזור במקום לתפילת מנחה וערבית ולימוד הלכתי קצר. במשטרה טענו, כי באחד הימים לאחר שתומכים הגיעו לגבעה, השולכו בקבוקי צבע לעבר רכב ממוגן של השוטרים שמנעו כניסת תושבים לשכונה.

לדברי המשטרה "לוחמי מג"ב אבטחו את המתיישבים ושמרו על ביטחונם במהלך התפילה. בסיום התפילה ולאחר שאחרון המתפללים עזבו את המקום, לוחמי מג"ב נסעו עם הניידות ולפתע נזרק לעברם בקבוקי צבע. הלוחמים בצעו סריקות רגליות אך לא אותרו החשודים". 

מתושבי קומי אורי נמסר: "אנו מודים לכל תושבי הישוב שהגיעו להשתתף בתפילת המחאה שהתקיימה בגבעה".

"בניגוד להודעה השקרית של מג"ב, שוטרי המג"ב שהיו במקום כלל לא הוצבו בכדי לאבטח את המתפללים, אלא כדי למנוע מהם להיכנס לתחומי הגבעה כחלק מהמצור המשטרתי שמוטל על הגבעה".

"הניסיונות הנואשים של משטרת ישראל לקשור לתושבי קומי אורי, אירועים שכלל לא התרחשו בשטח הגבעה - דוגמת זריקת בקבוק הצבע אתמול, הינם חלק מדה-לגיטימציה שמנסה המשטרה לעשות כבר תקופה ארוכה לתושבים, כדי להצדיק את המצור הדרקוני וההתעללות בתושבים", נמסר.

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

כמו כן, אתמול, לאחר פירסום אירוע ניגוח הרכב בשילה, מיהרו בדוברות מג"ב להוציא הודעה שמדובר בדיווחי כזב. 

"בהמשך לפניות כתבים ולדיווחי הכזב מאש קודש: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל פועלים בגזרה בכדי לשמור על ביטחון התושבים תוך טיפול בהפרות סדר ולמניעת חיכוך. 

במסגרת הפעילות שהתקיימה מוקדם יותר היום סימנו הלוחמים לרכב שחלף לידם, שנמצא בשטח צבאי סגור, לעצור לבדיקה. 

הרכב ניסה לבצע פניית פרסה והתנגש בניידת הממוגנת של מג"ב. נגרם נזק לרכב ובנוסף נפגעה באורח קל מפקדת הצוות תוך שהיא מנסה לרדת מהרכב. 

הלוחמים זיהו כי ישנם שישה אנשים ברכב, חמישה מהם ברחו מהמקום ואחד מהם נשאר לקבלת טיפול רפואי, למקום הגיעו כוחות רפואה ופינו אותו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד