בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שכחו את תפקידם? המנהל האזרחי החרים דיון בכנסת

נציגי המנהל האזרחי החרימו דיון בשל ביקורת שמתח עליהם ח"כ יוגב. "אנחנו מדינה שיש לה צבא ומנהל אזרחי ולא צבא שיש לו מדינה", אמר בתגובה יוגב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז סיון תשע"ח - 10:45 10/06/2018
גודל: א א א
חה"כ יוגב (יח"צ)
חה"כ יוגב (יח"צ)

וועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון בראשותו של חה"כ מוטי יוגב התכנסה הבוקר לדיון בנושא איכות הסביבה ביהודה ושומרון. בוועדה היו צריכים להתייצב נציגי צה"ל משרד הביטחון ונציגים של המנהל האזרחי. 

זמן מועט לפני פתיחת הוועדה הודיעו בפתאומיות נציגי המנהל כי לא יתייצבו לוועדה. על פי ההערכה הודעה זו באה בעקבות דברי ביקורת שאמר ח"ב יוגב כנגד המנהל בשבוע שעבר.

בתגובה אמר יוגב בפתיחת הישיבה היום, "זו בזיון הכנסת, ובזיון אלו שהגיעו לישיבה. לפני כשעה הודיעו נציגי צה"ל והמנהל האזרחי כי אין בכוונתם להגיע לישיבת הוועדה. אנחנו מדינה שיש לה צבא ומנהל אזרחי ולא צבא שיש לו מדינה", אמר יוגב.

"אני מכבד ומעריך את שר הביטחון ואת נציגי צה"ל, והייתי עמהם בעוטף עזה ביום שישי עד שעתיים לפני כניסת השבת. אבל איש אינו חסין מביקורת עניינית. הדברים הללו יבוררו. זו אחריותינו ואחריות ועדת חוץ וביטחון וועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון. עניינה של הועדה היום, טיפול באיכות הסביבה ביו"ש, הינו עניין חוצה גבולות ונוגע ליהודים וערבים כאחד, וכן לישראלים הגרים מעבר לקו הירוק".


בשבוע שעבר התקיים כנס אדם ואדמה באוניברסיטת אריאל. בכנס השתתף בין היתר גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שהציג הצעת חוק שהגיש הקוראת לפרק את המנהל האזרחי. 

בתגובה הנחו ראשי המנהל האזרחי לנציגיהם להמנע מהשתתפות בכנס מחקרי יהודה ושומרון שהתקיים אף הוא באותו היום, אשר במהלכו תוכנן פאנל בהשתתפותם.

הפאנל היה צריך לעסוק בנושא איכות הסביבה ביהודה ושומרון, הנושא שנידון היום (א') בוועדת המשנה של ח"כ יוגב, אך "אנשי המנהל כאמור לא התייצבו לפאנל, והשאירו במה יתומה ללא מענה לשאלות חשובות", כך אמרו בבית הספר שדה בכפר עציון שארגן את הכנס.

ירון רוזנטל מנהל בית ספר שדה כפר עציון, שיזם את המושב, אמר באכזבה: "המנהל הוא הגורם האוכף, הוא זה שצריך לשמוע ולהציג את הפרספקטיבה שלו לנושאים חשובים שהועלו פה ובכלל זה דו"ח מיוחד על המחצבות שהורסות את מדבר יהודה. אנו נמשיך לעבוד ביחד עם אנשי המנהל האזרחי על מנת לשמור על הסביבה של כולנו".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד