בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"איום ביטחוני ממשי"

עצרת מחאה כנגד בניית הכפר הערבי

תושבים יצאו הערב (א') לעצרת מחאה סמוך לשטח בו נבנה כפר ערבי חדש בין הישובים עמיחי ועדי עד בבנימין. "הערבים רוצים למנוע רצף יהודי"

  • י"ח תמוז תשע"ט - 10:23 21/07/2019
גודל: א א א

בעקבות בניית הכפר הערבי בין הישובים עמיחי ועדי-עד בבנימין, כפי שנחשף לראשונה באתר הקול היהודי, תיערך היום (ראשון) עצרת מחאה ותפילה במקום.

מדובר על כ-130 יחידות דיור שנבנות בשטח B, הנמצא בשליטה אזרחית של הרשות הפלסטינית ובשליטה ביטחונית ישראלית. השטח גובל בשטח C, בשליטה ישראלית מלאה. על פי תכנית הכפר החדש, בתי הערבים יבנו במרחק של עשרות מטרים בודדים מבתי הישוב עמיחי, על פי תכניות הבניה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בהתיישבות רואים בבניית הכפר כסכנה ביטחונית מיידית. במועצה האזורית בנימין, וגם פעילים ומתיישבים בשטח מנסים למנוע ולעכב את בניית הכפר.

"העיר היא חלק  מתכנית פיאד שההיקף שלה הולך ונחשף בחודשים האחרונים", אומרים מארגני המחאה. "מדובר בתוכנית פלסטינית גלויה שמטרתה להשתלט על שטחים שבבעלות המדינה ולבנות בצמוד לישובים ישראלים בכדי לאיים ולחנוק".

"התכנית עובדת בצורה שיטתית של פריצת דרכים, בניית טרסות, ובעקבותיהם בתים. היא ממומנת על ידי הרשות הפלסטינית וגורמים אירופאים. כחלק מתכנית זו בתקופה האחרונה החלו להכשיר שטח ענק לעיר פלסטינית בצמוד לישובים עמיחי ועדי עד (אוכלסיה של כ-600 נפשות)".

בעקבות המחאה הציבורית, צה"ל עצר את העבודות במקום למשך שבועיים בכדי לברר את הנושא ואלו עומדים להסתיים.

"מדובר באיום ביטחוני ממשי. מכל חלון בעיר המתוכננת יוכלו לירות לתוך בתי הישובים. בנוסף, ייווצר אזור חיכוך מאסיבי", אומרים יוזמי המחאה.

"המגמה המוצהרת שלהם בשלב שני זה לזלוג לתוך אזור הרצף היהודי המכונה גוש שילה לשסע את הגוש וליצור רצף ערבי עד הבקעה ואזורי חיכוך נוספים".

העצרת תתקיים בשעה 18:30 בקצה תחום הישוב עמיחי שנמצא מטרים ספורים מהשטח אותו מכשירים לעיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד