בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צו מנהלי מגרש את תושב יצהר מביתו

לכבוד השנה החדשה: אלוף פקמ"ז חתם על הצו מנהלי המגרש את נריה זארוג, תושב יצהר נשוי ואב לשניים, מביתו. בשבוע שעבר הורחק מהאזור תושב שבנה את ביתו בגבעת קומי אורי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' תשרי תש"פ - 13:12 02/10/2019
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

אלוף פיקוד מרכז נדב פדן, חתם על צו מנהלי האוסר על נריה זארוג (21) תושב יצהר, נשוי ואב לשניים לשהות בביתו ביצהר ובכל שטחי שומרון ובנימין לתקופה של כחודשיים. את הצו מסרו לזארוג שוטרים ממחוז ש"י בעת שעשה את דרכו לבית הוריו לחג. הצו אף אוסר על זארוג ליצור קשר עם 16 מחבריו.

זארוג מתגורר בגבעת קומי אורי (הסרוגה) יחד עם אשתו מרים ושני ילדיהם. זארוג לומד בכולל שנמצא במקום ורועה את עדר העיזים של המשפחה. מרים מגדלת את הילדים בביתם ועוסקת בטיפול הוליסטי. בשבוע שעבר קראה מרים לאלוף הפיקוד שלא לחתום על הצו. "אני קוראת לאלוף הפיקוד פדן חזור בך מהכוונה להוציא לנריה את הצו. תפסיקו עם מגמת ההרס וההתנכלות לתושבים שמגיעים לשמור על הארץ, תפקיד הצבא להילחם במחבלים ואויבים ולטפל בטרור האמיתי".

לפני כשבוע קיבל דוד חי חיסדאי, צו מנהלי המגרש אותו משומרון ובנימין, למעט הישובים בית אל ועפרה. חיסדאי, בן 24 ונשוי נעמי, בנה את ביתו בגבעת קומי ותכנן לעבור לגור במקום. אלא שכאמור, קיבל צו מנהלי המגרש אותו מהאזור. הצו המנהלי, שנחתם בידי האלוף פדן ללא משפט, אוסר על חיסדאי ליצור קשר עם 24 בני אדם.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

לפני מספר שבועות הודיע האלוף כי בכוונתו להוציא צו מנהלי כנגד זארוג. ההודעה גררה גל של מחאות בעקבות הכוונה להרחיק את זארוג מביתו בגבעה ביצהר.

למעלה ממאה וחמישים נשים תושבות היישוב יצהר פנו במכתב אל האלוף פדן בו הן ביקשו שלא להוציא את הצו נגד זארוג וכן הסבירו לאלוף כי פגיעה בזארוג היא פגיעה כואבת במרים חברתן ובילדיהם הרכים, כל זאת ללא משפט ומבלי שהוכחה אשמתו בעבירה כל שהיא. גם השר בצלאל סמוטריץ יצא להגנתו של זארוג ושיגר מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בו הוא מבקש כי יורה על "ביטול הכוונה לגרש מביתה את משפחתו של מר זארוג ללא דין וללא משפט".

בנוסף, עשרות מפגינים הפגינו בשבועות האחרונים מול ביתו של האלוף פדן וכן מול חטמ"ר שומרון במחאה על הכוונה להוציא את הצו. כעת כאמור דחה האלוף את הבקשות והמחאות וחתם על הצו.

ארגון חוננו שמסייע לזארוג תקפו את מתן הצו "הצו שניתן לנריה זארוג הוא חרפה משפטית ומוסרית. השב"כ וצה"ל מנצלים כלים מנדטוריים כדי להתעמר ביהודים אוהבי הארץ על לא עוול בכפם. בלי דין ובלי דיין.
אנו מקווים שתכלה שנה וקללותיה ומקבלי ההחלטות ישימו סוף לשערורייה המתמשכת הזו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד