בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

40,000 יהודים בשבת בחברון

40,000 יהודים התארחו השבת בעיר חברון לרגל 'שבת חיי שרה' - הרבבות סעדו באוהלי ענק שהקים במקום בית חב"ד חברון

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו חשון תשע"ט - 13:03 04/11/2018
גודל: א א א
 (דוברות מג"ב)
(דוברות מג"ב)

למעלה מ-40,000 יהודים חגגו השבת בעיר האבות לרגל שבת "חיי שרה".

מערת המכפלה נפתחה במלואה לעשרות אלפי היהודים שהגיעו והתאפשרה כניסה לכל חלקי המערה. בצהרי השבת התקיים סיור בקסבה בחברון ובקבר עתניאל בן קנז.

כמידי שנה נערכה שבת האירוח ההמונית לכבוד הקריאה בתורה על קניין מערת המכפלה בידי אברהם אבינו מעפרון החיתי. החוגגים הגיעו מכל רחבי הארץ והעולם וכללו אישי ציבור רבנים, רבנים, חברי כנסת ועוד.

תנועת הנוער בית"ר הגיעה גם היא לביקור בחברון לרגל שבת "חיי שרה". 50 חניכי ומדריכי התנועה השתתפו בסיור שכלל גם ביקור במערת המכפלה, לינה בקרית ארבע, פאנל בנושא זהות יהודית - ישראלית בהשתתפות מנכ״ל אם תרצו, מתן פלג. 

את הסיור, הוביל ראש ההנהגה הארצית של בית"ר, אלירן גפסו, שבדבריו במערת המכפלה מול אנשי ביתר, התייחס לא רק להיסטוריה הרחוקה מימי אברהם אבינו, אלא גם לזו הקרובה יותר, מאירועי תרפ"ט: "חברון היא הוכחה חיה לקיר הברזל של ז'בוטינסקי רק כאשר אנו חזקים, אנו שומרים על הנכסים שלנו מחברון ועד תל-חי". ראש ההנהגה העולמית של בית"ר נריה מאיר אמר: "לבית"ר יש היסטוריה מפוארת בשמירה על חברון יהודית ונמשיך להביא כל צעירי וצעירה בתנועה להכיר את אבותינו מקרוב". 

מהיישוב היהודי בחברון נמסר: "תודה לריבונו של עולם. תודה לכוחות הביטחון. תודה לכל החברים והארגונים השותפים בהפקת הענק הזו. תודה אישית לכל אחד ואחת מרבבות האורחים היקרים שטרחו ובאו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד