בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כללי המשחק בנושאי עתיקות עוצבו בהשראת דאעש"

בתנועת שומרים על הנצח מגיבים בחריפות בעקבות חשיפת הקול היהודי: "מדינת ישראל הפקירה את אתרי העתיקות ביהודה שומרון והבקעה דה פקטו"

  • אלחנן גרונר
  • ג' טבת תשע"ח - 22:07 21/12/2017
גודל: א א א
פתח מערת גלית לפני שנמחקה. צילום: הקרן לתרבות ומורשת יריחו
פתח מערת גלית לפני שנמחקה. צילום: הקרן לתרבות ומורשת יריחו

בעקבות חשיפת הקול היהודי על השמדת אתר עתיקות מימי בית שני ובו מערת קבורה מפוארת ומערכת מקוואות סמוך ליריחו, מגיבת תנועת 'שומרים על הנצח' בחריפות. בתנועה, הפועלת בשנתיים האחרונות לשמירה על אתרי העתיקות ביהודה ושומרון, קוראים לראש הממשלה לפעול בסוגיה, ולרשויות להבין כי מדובר בנושא לאומי.

"מדינת ישראל הפקירה את אתרי העתיקות ביהודה שומרון והבקעה דה פקטו", נמסר מהתנועה. "התגובה האומללה בדמותו של פקח יחיד שמשאיר צו היא לא יותר מבדיחה גרועה, שלא מבינה שכללי המשחק בנושאי עתיקות עוצבו בהשראת דעאש: השמדה שיטתית ומסיבית של כל שריד להיסטוריה שלא באה לפלסטינים טוב בעין. במקרה זה, ההיסטוריה היהודית".

בתנועה מבקרים את תגובת המנהל האזרחי, שבמשך תקופה ארוכה לא עשה דבר בכדי למנוע את השמדת העתיקות והפסקת הבנייה הלא חוקית באזור.

"גם מספר האתרים שמציין המינהל איננו ממצה, שכן ברחבי יהודה ושומרון קיימים כ-10,000 אתרים", אומרים בתנועה. "אנו פונים לראש הממשלה ולשרי הממשלה לפעול בדחיפות למניעת ההרס והשוד בהיקף המתאים, ולהורות לגורמי האכיפה למלא את תפקידם כנדרש".

בקול היהודי חשפנו כי ערבים השמידו את "מערת גלית", מערת קבורה מימי בית שני הסמוכה ליריחו. מטיילים שהגיעו למקום נדהמו לגלות כי המקום הושמד לחלוטין במסגרת עבודות עפר ופיתוח לא חוקיות שמבצעים ערבים לקראת הקמת בתים באזור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד