בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לעלות שלב ולהפוך את עסקת טראמפ מאיום להזדמנות"

בני נוער השתתפו בכינוס בו ישבו על מפות ושרטטו את המקומות בהם יש להתיישב לפני הכרזת ריבונות פלסטינית. "להפוך את האיום שבתכנית להזדמנות". צעדת ריבונות נערכה בירושלים

  • יהודה פרל
  • י"ד שבט תש"פ - 16:14 09/02/2020
גודל: א א א

כ-120 בני נוער השתתפו ביום חמישי האחרון בכנס שעסק ב"היערכות לעסקת המאה" שהוצגה בכנס כתכנית לחלוקת הארץ.

"לצד הצגת פרטי התכנית והסכנות המעשיות והאידאולוגיות שבה", אומרים יוזמי הכינוס בשיחה עם הקול היהודי, "דיברנו על הדרך למאבק בתכנית ולסיכול המזימה של חלוקת הארץ".

יוזמי הכינוס מציגים את הפעילות שתצא בקרוב לדרך, כי מאבק חיובי - של עליית קומה במפעל ההתיישבות, ותקיעת יתד בכל המקומות האמורים על פי התכנית להימסר לאוייב.

"התכנית הזו היא איום משמעותי על שלמות הארץ, אך יכולה גם להפוך להזדמנות". המשתתפים בכינוס נפגשו עם המפות, ושמעו על התכניות להקמת גרעיני התיישבות, לצד צעדות, טיולים לסיורים להכרת השטח.

   | צעדת ריבונות בירושלים: "הממשלה יכולה להחיל ריבונות כבר עכשיו"

בתוך כך, ביום חמישי בערב נערכה צעדת ריבונות מול בית ראש הממשלה בירושלים, בקריאה להחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון עוד טרם הבחירות.

מהצהרות שנתן נתניהו לאחרונה, ביניהם בליל אמש במעלה אדומים, נראה כי אין בכוונתו להתקדם בצורה משמעותית בנושא לפני הבחירות לכנסת.

באירוע השתתפו ונשאו דברים חברות הכנסת לשעבר אורית סטרוק ועידית סילמן.

בתנועה הבהירו כי הבחירה במסלול זה של הצעדה מבקשת להדגיש כי ההכרעה נתונה בידיו של ראש הממשלה. "בכוחו של ראש הממשלה, נתניהו, להביא להחלת הריבונות על בקעת הירדן והישובים עוד בטרם הבחירות. בסמכותה של ממשלת ישראל להחיל את הריבונות בהחלטת ממשלה שאינה תלויה בגורמים חיצוניים כלשהם".

הצעדה התקיימה על רקע פרסום תכניתו המדינית של הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ. "מיד לאחר פרסום התכנית הצהיר ראש הממשלה כי יביא את ההצבעה על החלת הריבונות לממשלה באופן מיידי. אוהבי ארץ ישראל דורשים ממנו לקיים את ההצהרה, מהלך שגם יוביל את מחנה הימין לניצחון בבחירות", אומרות ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר.

כמו כן, במספר מקומות נערכו הפגנות מחאה בדרישה להחיל את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון, כבר כעת. בין היתר נערכו הפגנות בקניון בקרית שמונה, בגשר המיתרים בירושלים, בבית שאן ובמקומות נוספים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד