בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מתחת לשולחן רוקמים מזימות אנטי דמוקרטיות נגד הנוער"

עו"ד איתמר בן גביר מגיב לחשיפת הקול היהודי: "התופעה המטרידה בה חוברים גורמים ורוקמים מזימות נגד נערים - מדירה שינה מעיני"

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' תמוז תשע"ט - 09:00 04/07/2019
גודל: א א א
בן גביר. ארכיון (צילום: יהודה פרל)
בן גביר. ארכיון (צילום: יהודה פרל)

אמש חשף תחקיר הקול היהודי כי גורמים במשרדי ממשלה שונים פעלו יחד לייצר חקיקה נגד נוער הגבעות במסגרתה, אנשי חינוך וגורמים טיפוליים ימליצו על מתן צווי הרחקה דרקוניים נגד נוער הגבעות.

את המהלך הוביל האלוף במיל' אבי מזרחי אשר היה אלוף פיקוד המרכז וחתם בעצמו על עשרות צווי הגבלה נגד נערים ובעלי משפחות מגבעות יהודה ושומרון.

עו"ד איתמר בן גביר אשר מייצג רבות את נערי הגבעות בהליכים משפטיים שונים הגיב לתחקיר ומסר: "חשיפת הקול היהודי היא בעיקר מטרידה. התופעה הזו שכל מיני גורמים חוברים להם ביחד ורוקמים מזימות נגד נוער הגבעות, ופועלים אפילו לדחוף חקיקה אנטי דמוקרטית, סותרת את הערכים של מדינה ישראל", מסר בן גביר.

"התופעה הזו היא בפירוש רדיפה נגד נוער כל כך נפלא וטוב, והיא מדירה שניה מעיני. חלק מהעניין שאני רוצה להיות בכנסת זה כדי להילחם בתופעות הללו, כאשר מתחת לשולחן רוקמים מזימות נגד נוער נפלא אוהב ישראל. אני חושב שהנוער הזה מגלם בתוכו אהבת ישראל, אהבת ארץ ישראל, ואהבת תורת ישראל". 

גם שמואל (זנגי) מידד, מנכ"ל ארגון חוננו מגיב לתחקיר הקול היהודי ואמר: "ההמלצות של מר מזרחי הן אמנם מקוממות מאוד אך לגמרי לא מפתיעות. בכל שנות כהונתו בפיקוד מרכז מזרחי התאפיין בכך שהיחס שלו לנוער הגבעות מסתכם במילה אחת: כוח. מי שמינה אותו לבחון את היחס לסוגיית נוער הגבעות בחר להתעלם מכך לצערנו." אומר מידד ביחס לבחירה במזרחי לעמוד ברשות הוועדה. 

"אני קורא מכאן לשר החינוך הרב פרץ לתקן את העוול ולהודיע לאלתר על פירוק הוועדה ופיטורי העומד בראשה.  המחשבה שענישה יכולה להיות ללא ראיות וללא משפט, ושכלים אלימים יינתנו בידי אנשי חינוך ומשרד החינוך מזכירה את הלך המחשבה ברוסיה הסובייטית. עד שמר מזרחי והמערכת כולה לא תתנצל בכנות על האלימות שהיא מפעילה מדי יום נגד נוער הגבעות ותפצה את מאות הנערים שנפגעו כתוצאה מכך קשה לתלות תקוות גדולות בסיכויים לבניית אמון מחדש עם נוער הגבעות." הוסיף מידד

הוועדה אשר מזרחי עמד בראשותה ניסתה לשמור את עבודתה תחת מעטה חשאיות, והיא גיבשה בשנים האחרונות המלצות אותם מנסה העומד בראשה – האלוף מזרחי, ליישם באמצעות משרד החינוך ויתר משרדי הממשלה.

מזרחי עצמו ביקש להניא אותנו מפרסום הכתבה בטענה שאם נוער הגבעות ידע על פעילות הוועדה הדבר יפגע בפעילותה ו"יגרום נזק לעם ישראל".

גם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב לפרסום התחקיר ומסר בין היתר כי: "תופעת נוער הגבעות היא תופעה שצריכה לקבל מענה בכלים טיפוליים חינוכיים וקהילתיים בעיקרם, ולא "למגר אותה באגרוף ברזל" כפי שניתן לשמוע מעת לעת מאנשים שלא מבינים דבר וחצי דבר בחינוך ובהתנהגות עם נוער".

"מדובר בנוער ערכי בבסיסו שמונע מאידיאולוגיה חיובית כשלעצמה. אכן, ניתן למצוא בה גם תופעות לוואי במאפיינים סיכוניים כפי שניתן למצוא באוכלוסיות אחרות של נוער על הרצף הסיכוני. תופעות של מרידה בסמכות, אנרכיה, הפרת חוק וכד'. בתופעות השליליות הללו צריך לטפל בכלים חינוכיים כפי שמטפלים בכל נוער אחר עם מאפיינים דומים", אמר השר אך הוסיף כי: "השימוש בכלי אכיפה דרקוניים גם כיום הוא רב מידי ומוכח ככזה שרק גורם נזק, מעמיק את הכעס והניכור של בני הנוער כלפי מוסדות המדינה ורק מעצים את התופעה. בני הנוער הללו צריכים חיבוק וחום שיתעל את האנרגיות והשאיפות שלהם לאפיקים חיוביים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד