בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הייתי שקוע בעולם הפשע ואז גילתי את "המשהו האמיתי"

בגיל צעיר מאוד נתן מצא את עצמו מתגלגל בבתי מעצר ובעולם הפשע. כשהגיע לבית המדרש 'ינון שמו' הכל התהפך. אפילו השופט השתכנע והחליט שלא להכניס אותו למאסר

  • תוכן שיווקי
  • ט' ניסן תשע"ט - 06:23 14/04/2019
גודל: א א א

שלום, שמי דוד בן שלום (שם בדוי)

גדלתי בירושלים בציבור חרדי סגור, למדתי בתלמוד תורה עם כ‑300 ילדים, עם משמעת מאוד רצינית. הייתי ילד טוב, אבל לא בדיוק לפי הכללים של המקום. באזור כיתה ח', בגלל שלא עמדתי בכללי התלמוד תורה (לסברתם...) מצאתי את עצמי מאוד מהר מחוץ למסגרת.

כשנמצאים מחוץ למסגרת יש כמה אופציות – או לשמור על עצמך עד גיל מסוים ולעבור את הרוח סערה בשלום, או להפקיר את הכל.

שלא ממש במודע, התחלתי להסתובב ברחוב ולמדתי די מהר את שפת הרחוב – גנבות, פריצות, סמים, אלימות וכו'. בגדול זה היה סדר היום שלי. הגעתי למצב שנעצרתי במשטרה עשרות פעמים, כולל מאסרים בפועל יותר משלש שנים. בקיצור, הייתי שקוע בתוך עולם העבריינות והפשע. היו לי כבר חברים, כבוד, מעמד וכו'.

בהשגחה פרטית לא מוסברת, ה' יתברך גלגל שהגעתי לבית המדרש "ינון שמו", ופשוט מדהים מה שקרה איתי שם.

ראיתי חבורה שעובדים את ה' בהתמסרות מתוך חיבור ואהבה כזאת אמיתית וטהורה, כזאת שמחה ופשטות, הרגשתי שלכל הסרט שאני נמצא בו - הכוונה לעולם הפשע – אין כל משמעות. זה בעצם סרט רע. פתאום ראיתי: הנה, יש משהו אמיתי! תודה רבה לבורא עולם!

החלטתי שאני נשאר בבית המדרש. ההחלטה הזו היתה כרוכה בהרבה פרטים ובעיות, אבל ה' נתן לי כח להיות חזק בהחלטתי. תוך כדי שאני בבית המדרש היה לי תיק פתוח ורצו להכניס אותי לכלא למשך 16 חודשים בפועל, וזה כשאני כבר כמה חודשים בבית המדרש וכבר בכיוון אחר לגמרי – יש לי רצונות כבר לעזור לאחרים, לשמח את הסביבה ולהשפיע טוב. בדיוק הפוך מאיפה שבאתי!

מה עושים? החלטנו שנלך באמונה פשוטה ותמימה ונסביר לשופט שאני נמצא היום בבית מדרש קדוש, שבו בונים ומתקנים עולם במלכות שדי. השופט שראה בחוש ש'על באמת' יש לבית המדרש כוח ועוצמה אמיתיים להוציא מבירא עמיקתא לאיגרא רמא ולהפוך את הבן אדם מן הקצה אל הקצה, שיחרר אותי ללא עונש כלל.

תודות לבורא עולם ולרב בועז צחור, ראש הבית מדרש, שהאמין בי.

מה שבית המדרש נתן לי להבין, שאם נדע להסתכל על התורה, על ה', על עצמנו ועל הסביבה בצורה נכונה וחסידית כמו שבית המדרש לימד אותי, נוכל למנוע מעצמנו מסביבתנו ומכל העולם סבל ותסבוכים מיותרים. ההשקפה של בית המדרש "ינון שמו" היא להאמין בעצמך (שגם אם זורקים מתלמוד התורה או מכל מקום אחר זה לא סוף העולם), תראה את ה' בכל פעולותיך, ה' איתך עמך ואצלך, עד שאתה חש את זה בפועל ממש ולא בתאוריה.

אני קורא לכל מי שמבין ללב נפשות שמחפשות את ה' יתברך לתרום לבית המדרש המיוחד הזה. אשריכם ישראל!

המכתב מובא כטעימה מסגנון בית המדרש המקיים בימים אלה מבצע התרמה לבית המדרש "ינון שמו" בקרית ארבע-חברון, הכולל מתנות לכל תורם וכן מקנה כרטיס להגרלה גדולה הכוללת פרסים רבים וביניהם רכב. מבצע ההתרמה מסתיים ביום שני הקרוב, י' ניסן.
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד