בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות יהודים באזכרתו של לוחם האצ"ל ברוך מזרחי

אזכרתו של לוחם האצ"ל ברוך מזרחי התקיימה בנתניה לאחר סיור בחרבות הישוב שאנור, סמוך למערה בה נמצאה גופתו. ראשת עיריית נתניה שהשתתפה באירוע הכריזה כי תקים מרכז לנוער חרדי לזכרו

  • י' ניסן תשע"ו - 10:55 18/04/2016
גודל: א א א
הטקס בנתניה (דוברות מועצה אזורית שומרון)
הטקס בנתניה (דוברות מועצה אזורית שומרון)

אזכרתו של ברוך מזרחי לוחם האצ"ל התקיימה אתמול בחלקה הצבאית בבית העלמין בנתניה. קודם לכן התקיים סיור לחורבות הישוב שאנור אשר סמוך אליו נמצאה גופתו של מזרחי. מזרחי נולד כמוסלמי, הצטרף לבית"ר, התגייר, ונהרג לפני 68 שנים בעת פעילות מבצעית כמרגל של האצ"ל.

מזרחי נהרג בפעולה של האצ"ל בשנת תש"ח אך גופתו התגלתה רק 21 שנים מאוחר יותר במערה סמוכה לישוב לשא-נור. מאז נשבעו תושבי שאנור לימים מגורשי שאנור ובראשם יוסי דגן ראש המועצה האזורית לזכור את גר הצדק שנלחם לצד מדינת ישראל נגד כל הסיכויים.

לקראת האזכרה, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי, שנהרג בפיגוע ירי כשהיה בדרכו עם משפחתו לליל הסדר ונהרג באותו שבוע בדיוק בו נהאג ברוך מזרחי לוחם האצ"ל - 66 שנים מאוחר יותר, יצאה בפוסט מרגש שקרא לציבור להגיע לכבד את זכרו של ברוך מזרחי האחר. החייל הבודד.

בעקבות קריאתה הגיעו למקום מאות בני אדם' ביניהם ראשת העיר נתניה מרים פיירברג' שהגיעה למקום באופן ספונטני והבטיחה להקים מרכז לנוער חרדי לזכרו בנתניה ולהצטרף למועצה אזורית שומרון שהחליטה לאמץ את זכרו ולהיות לו למשפחה.

באזכרה השתתפו גם ראש המועצה האזורית יוסי דגן, מנכ"ל תנועת בית"ר העולמית נריה מאיר וכן מנכ"ל תנועת בית"ר ישראל יוסי דהן. וחניכי תנועת בית"ר

ראש המועצה האזורית שומרון שגורש משא-נור באצמו אמר, כי "אנחנו מגורשי שאנור החלטנו להיות המשפחה של מחמוד חמודה הוא ברוך מזרחי לוחם האצ"ל, אחרי שגילינו שהגופה שלו הייתה זרוקה במשך 21 שנים כאשר אין לו משפחה שתדרוש את מציאת גופתו. העובדה שעם ישראל זוכר את אוהביו וזוכר את לוחמיו היא מה שהופך אותנו לאומה נצחית שאויביה לא יכולים לה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד