בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"חי את התורה" - שנה לפטירת הרב קורן זצ"ל

מחר (ב') תתקיים אזכרה במלאת שנה לפטירת הרב יצחק אריה קורן זצ"ל. "העמיד תלמידים הרבה ועשה סייג לתורה, לחם מלחמתה של תורה וארץ ישראל"

  • כ"ח אייר תשע"ו - 18:40 05/06/2016
גודל: א א א
הלווית הרב אריה קורן זצל (אלחנן גרונר)
הלווית הרב אריה קורן זצל (אלחנן גרונר)

מחר (שני) יחול יום השנה לפטירתו של הרב אריה קורן זצ"ל. במתחם תלמוד תורה מורשה צפויה להתקיים האזכרה בהשתפפות רבנים בהם הרב זלמן נחמיה גולדברג, הרב יעקב שפירא, הרב יהושע קרלינסקי, הרב הלל פלסר, הרב מרדכי קורן והרב לוי יצחק שקלאר.

לרגל האזכרה שוחחנו עם הרב יהושע רוזן שסיפר באריכות על גדולתו. "תורתו של ר' אריה הייתה תורת חיים" פותח הרב רוזן. "הוא חי את התורה, היא הייתה עצמותו, הייתה מחוברת אליו באופן מוחלט. כמו שאמרו חז"ל על הפסוק "'כי בתורת ה' חפצו ובתורתו יהגה יומם ולילה' - אמר רבה מתחילה נקראת על שם הקב"ה תורת ה' ולבסוף נקראת על שמו שנאמר ובתורתו יהגה יומם ולילה". בהמשך כתוב "והיה כעץ שתול על פלגי מים אשר פריו יתן בעיתו" - מכאן לומדים שאפילו שיחת חולין של תלמידי חכמים צריכה לימוד. גם שיחות החולין שלו היו מתובלות בדברי תורה".

"ר' אריה זצ"ל שלנו היה יגע מאוד בתורה, העמיק בלימוד התורה ואכן חיבר ספרים מתורתו של הגרז"ן ושילב הרבה דברים משלו. היה עונג גדול ללמוד איתו בלי להרגיש את מימד הזמן. גם בשנים האחרנות היה בגדר של נשמה בלי גוף. למד בהתמדה עצומה וגם לימד הרבה מתוך בהירות גדולה לזיכוי הרבים בתורה ובחסד. היה איש פלא ביגיעתו ובהתמדתו גם כשהיה עדין בריא ובמיוחד בשנותיו האחרונות שסבל רבות".

"היה איש חסד מופלא למד עם גדולים וקטנים שהתקשו בלימודם והביא אותם במשך הזמן לדרגות חשובות בתורה וביראת שמים" מוסיף הרב רוזן. "והם מכירים לו טוביה על כך. דרש הרבה מעצמו ודרש זאת גם הרבה מאחרים ומי שהוא עם יראת שמים דבריו נשמעים".

מצבתו של הרב קורן זצ"ל (אלחנן גרונר)

"שלימותו של אדם היא שאדם שואף כל הזמן להשתלם. ר' אריה זצ"ל מעולם לא עמד על מקום אחד. כל חייו היו מצמא לתורה ולחסד ומידות נעלות ולהוסיף עוד שלימות ומידות. היה עניו עצום לכן זכה לתורה כמו שאנחנו אומרים באלוקי נצור - 'ונפשי כעפר לכל תהיה' ואח"כ אומרים 'פתח ליבי בתורתיך'. זכה הרב ר' אריה להרבה תורה".

"ר' אריה שמר את פיו ולשונו מכל מיני דיבורים מיותרים במיוחד מלשן הרע. פה נקי וטהור שהיה מיועד רק לתורה ולחסד. היה גיבור כארי לעשות רצון אביו שבשמים הן ברוחניות והן בגשמיות כידוע הוא אחד המיסדים של ת"ת מורשה מוסד מפואר של לימוד תורה וחינוך יראת שמים. אין ספק שיש לו הרבה זכות על זה והתלמוד תורה ממשיך לגדול בהצלחה רבה. לא זכינו שיהיה עוד במחיצתינו אבל אין ספק שזכותו הגדולה ממשיכה עדין בעולם שלנו וזכותו הגדולה תגן עלינו ונזכה כולנו שבאמת משפחתו ורעיתו שתמכה בו כל כך הרבה זמן ימשיכו את דרכו לאורך ימים ושנים טובים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד