בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דייויד טויב שר: ״וברך שנתנו כשנים הטובות״

אחרי שורה של להיטים קצביים, ימי המגיפה והחיים, מפיקים: בלדה של בקשות ותחנונים / האזינו וצפו בקליפ

  • יח"צ
  • ט' חשון תשפ"א - 08:55 27/10/2020
גודל: א א א

ימים של סתיו בואכה חורף, ימים מבולבלים של נגיף שלא מתעייף. דייויד טויב, אחד יוצרים הצעירים הפוריים ביותר בעת החדשה, נדרש לחשב מסלול מוזיקלי ומגיש שיר חדש גדוש בתוכן ורגש.

"מדי שנה, הבעיה שלנו היא צורך בטל ומטר, אנו מתפללים בדבקות לריבונו של עולם לטיפה של גשם. הפעם אנחנו רק רוצים לחזור לשנים אחרות: 'וברך שנתנו כשנים הטובות' זה ההיי-לייט של השיר שלי", מסביר היוצר והזמר את מאחורי הקלעים של הסינגל החדש - "מברך השנים". זאת בעצם השאיפה הגדולה שלו, של עם ישראל, של היקום כולו, לשנה מבורכת, ולא סתם נבחרה השאיפה הזאת להיות אחת מתפילות שמונה עשרה.

"גם כשיפול על אדמתנו שפע של טל ומטר, אך לא יהיה 'ושבענו מטובה' ולא נחזור לשנים הטובות – עדיין נרעב ללחם, נתרחק מהמשפחה, נבטל אירוע ועוד אחד ונביט ביומן ריק ועצוב - אז מה עשינו?!" שואל דיוויד שמסביר את הכאב הנגרם משנת 'קורונה' בתקווה כי תסתכם בשנה בלבד "אני בוכה בשיר – ברך עלינו כשנים הטובות, אנא ממך!"

מברך השנים הוא סינגל נוגע, אמיתי ומדויק לתקופה של מסכה חונקת ושגרה דוממת. לדיוויד טויב, ניסיון רב גם עם שירים תוססים ושמחים, הפעם כאמור – הוא מתמקד בבקשה ותחנונים: "אנחנו צריכים להתחזק, להתפלל ולהתכוון יותר בתפילה זו. כמה לא מובן מאילו לזכות בשנה שגרתית, שניתן לחיות בה ללא הפרעות. זה הזמן להעריך את אותן שנים מבורכות – מחדש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד