בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איראן והפספוס ההיסטורי של נתניהו

נתניהו עושה מעט מדי בהתחשב בגודל הצורך אל מול איראן

  • סוזי דים
  • כ"ז אלול תשע"ח - 01:03 07/09/2018
גודל: א א א
סוזי דים
סוזי דים סוזי דים היא דוברת מטות הערים למען ארץ ישראל
נתניהו טען בגאווה בימים האחרונים, שהוא פועל בכל זירה אפשרית נגד איראן.  לראייה, הסביר נתניהו שהוא מונע מאיראן לרכוש נשק מדוייק וכן מונע מאיראן להקים לעצמה נוכחות בסוריה. כך דווח בשקדנות בין היתר ע”י סוכנות איי-פי.
אלא שבפועל - חומת ההגנה כנגד איראן שנתניהו בונה, לוקה בחסר ולכן לא מועילה. זאת מפני שפעור בו חור שחור עצום, וחומה עם חור – אינה חומה. דרך החור שהותיר נתניהו, איראן תוכל להזרים כל איום אפשרי, במיוחד כנגד אותם 70% מן האוכלוסיה שלנו, שחיים במרכז הארץ – יחד עם התשתית הכלכלית של המדינה, ויחד עם ירושלים הבירה.
לחור השחור העצום הזה קוראים “מדינה פלשתינית”. רק השבוע פורסם (שוב), שהדבר הראשון שה”פלשתינים” יעשו, אם רק ניתן להם צ’אנס (כלומר מדינה), הוא להזמין פנימה את האיראנים. הפעם האזהרה הגיעה מפי  ראש המרכז לחקר הביטחון הלאומי באוניברסיטת חיפה, פרופ’ דן שיפטן, כזכור, פרופ’ שיפטן  שימש חוקר במכללה לביטחון לאומי שייעץ לדרג המקצועי הבכיר במשרד ראש הממשלה, במשרד הביטחון ובמשרד החוץ; הוא רחוק מלהיות אידאולוג ימני כרחוק מזרח ממערב.
מה נתניהו עושה כדי לסתום את החור בחומה? ובכן, קרוב לכלום. לא לחלוטין כלום, אבל מעט מאד, ובוודאי מעט מדי – בכמה סדרי גודל  -בהתחשב בגודל הצורך אל מול איראן. כן, נתניהו חזר בו מנאום בר-אילן במובן הזה, שהוא אמר בצורה ברורה לעיתונאים הבכירים ביותר בארה”ב, שאסור להקים מדינה פלשתינית.  אבל בפוליטיקה לא די לומר דברים פעם אחת, צריך לומר אותם כל שבוע ואף כל יום, בטח בתקופה שתכנית טראמפ בפתח עם אפשרות לנזק קיומי ובלתי הפיך למדינה היהודית היחידה בעולם. לומר לא למדינה פלשתינית (כלומר איראנית) כל יום או לפחות כל שבוע - את זה נתניהו ממש לא עושה. חמור מכך, ארגונים יהודיים אמריקנים ואירופיים מסתובבים בשטח וטוענים – בשם נתניהו – שהוא בעד הקמת מדינה פלשתינית (כלומר איראנית)  ולכן גם הם לוחצים לכיוון הנורא הזה בקרב מנהיגי ארצותיהם. אילו נתניהו היה אומר ליהודים האלה די, הם היו מפסיקים באותו הרגע. נתניהו לא אמר להם די.
מה עם הפעלת מנופי לחץ כלכלי, על בכירי הרש”פ כיחידים, כדי למנוע מהם להמשיך את הקמפיין היומ-יומי שלהם ל”הכרה במדינה פלשתינית” בעולם? האם אלה מופעלים? תשובה: לא. הקמפיין הבינלאומי-ערבי הנורא הזה ממשיך – כל יום. ומה באשר לבלימת ההסתה האירופאית- ערבית באשר ל”אי חוקיות” היישובים ביהודה ושומרון כביכול, האם לפחות בזה פועל נתניהו? חד משמעית לא. כל מה שנעשה  - המעט שנעשה – נעשה ע”י דמות בודדת בליכוד, ברמה זוטרה (סגנית שר). אי-חוקיות היישובים לא הוכר כנושא הסברתי ע”י לשכת רוה”מ רבת העוצמה, עד היום – תבדקו את כל הפרסומים שיוצאים מהלשכה. אגב גם לא בבית הנשיא, וגם לא בלשכת יו”ר הכנסת. פשוט נותנים להאשמות אי-החוקיות לשטוף אותנו, ואין מענה – למרות ששתיקה כהודאה. בהקשר זה מעניין לציין שרל”ש בית הנשיא בעצמו גר... בראש צורים, כלומר מעבר לקו הירוק.
חקיקה שתבלום הקמת שלוחה איראנית  בפתח ביתנו - שהרי יש רוב לימין בכנסת? ממש לא.  הקדנציה עוברת, ו-17 הצעות חוק בנושא ריבונות מונחות בצד – נתניהו ונציגו השר יריב לוין לא מאפשרים להם לעלות להצבעה כי אם יצביעו עליהם – יהיה חס וחלילה רוב והם ייכנסו לספר החוקים. אפילו חוק צפון השומרון, שמיישם את הכלל הבטחוני האלמנטרי של המזרח התיכון (“איפה שיש מתנחל – אין מחבל”) – טרם הועלה להצבעה, למרות שהבחירות בפתח.
אבל - מה באשר להתיישבות – האם אין בכוחה למנוע הקמת מדינה פלשתינית?? כלל לא בטוח. כן, יש התיישבות יהודית מדהימה בכל איזור “גושי ההתיישבות” (אותם 10% מיהודה ושומרון שבהם נתניהו כן מצדד). הבעיה היא בכל השטח (90% מהשטח) שנמצא מחוץ לאותם “גושים”. ודווקא שם, נתניהו חלש מאד. כמה רבבות יהודים  הצליחו להתמקם, במסירות עילאית מצידם יש לומר, באיזור קריטי זה – אך לא די באותם גיבורים כדי לבלום מדינה עויינת, היטלריאנית ממש, שעלולה לקום במקומם.
מה אמור נתניהו, כראש ממשלה, לעשות כדי לבלום ולנעול את אותם 90% מהשטח הרמטית, מפני האיראנים? קל: הביטו בעיר אשדוד אם תרצו להבין, כיצד ממשלה מקימה נקודת יישוב בלתי- ניתנת-להזזה -- אם הממשלה, והעומד בראשה, באמת רוצה.  כשאשדוד קמה, בשנת 1956, קומץ המייסדים שהגיעו מנו... 22 משפחות בלבד. כיום, בשנת 2018, מספר התושבים ברובע אחד של אשדוד, יותר גדול מסך כל התושבים באריאל בירת השומרון. מדוע? כי שנתיים בלבד אחרי שאותם 22 משפחות הניחו את פקלאותיהם על הדיונות, הממשלה כבר בנתה תחנת כוח באשדוד. כי 7 שנים בלבד אח”כ, אימפריית התעסוקה הישראלית – תעשיה אווירית – הקימה לעצמה חברת בת, שמטרתה היתה: לעבור לאשדוד ולחזק אותה -  זוהי חברת אלתא המפוארת של היום. וכי על כך הקרדיט לא מגיע לחברה מסחרית ולא לממשלה?? מה פתאום – הרי “חברת” תעשיה אווירית, היא בבעלות ממשלתית בשיעור של 100%.  בשנת 1965 החל לפעול, תודות לפעילות ממשלתית נמרצת, גם נמל ענק באשדוד – וכן הלאה. בינתיים, ביהודה ושומרון, בהוראת נתניהו, דרושים 4 אישורים של בכירים שאין להם זמן לאשר דבר, כדי לבנות אפילו בקתה או צריף.  וגם כשמאשרים בתים ביהודה ושומרון מדובר בקומץ. “300 בתים אושרו בבית-אל”, צוהלים דוברים מטעם לשכת רוה”מ. מדוע 300, מדוע לא 30 אלף כנדרש – אם באמת רוצים למנוע מאיראן להתמקם בפאתי ירושלים??
מדוע נתניהו עושה כל כך מעט?  כנראה מפני שאין לו מתחרים. בנט ממעט לפעול בנושא מדינה פלשתינית ולא מספיק מתעניין בנושא. אדרבא, בנט קידם ורומם אישי ציבור שוחרי שמאל אשר כיום ממעמדם הנישא מקדמים  מדינה פלשתינית במרץ רב,  הדוגמה הבולטת היא יעקב כץ,  שהצליח להתברג כעורך הג’רוסלם פוסט. בנט אשר חולש (באמצעות איילת שקד) על משרד המשפטים לא  מקים לתחיה, כפי שהיה צפוי, את סעיף 80 הנשכח בחוקת האו”ם אשר מזכה את ישראל מבחינה משפטית בכל יהודה ושומרון ושם ללעג את הטענות האירופיות על “אי חוקיות”. ככל הידוע לח”מ, בנט מתעלם לעתים, מקוצר רוח ומעבודה קשה, מיוזמות חיוניות מצד אנשיו, לתקן אסטרטגית את המצב המשפטי ביהודה ושומרון.  לבנט גם נוח וקל, לעתים, ליצור רושם שרק אני נגד מדינה פלשתינית. זה אולי יותר נוח אבל זה פחות טוב למדינה. 
מי עוד מתחרה על קולות הימין? ליברמן. אך ליברמן טרם עדכן את מצע מפלגתו כדי לשלול הקמת מדינה פלשתינית, כך שהוא וודאי לא מדרבן את נתניהו לסתום את החור שדרכו תחדור איראן. ובאשר לשמאל הציוני- אמנם יש קולות של כפירה במולך המדינה הפלשתינית, מדי פעם, במפלגת העבודה, אבל מפלגה זו נמצאת, פוליטית, הרחק מאחור מסיבות רבות אחרות.
מה באשר לדרבון מבית – מה עם שרי הליכוד? ובכן גם שם אין בשורה. רק השבוע ציין האב הרוחני של הימין, אליקים העצני,  ששרי הליכוד מדברים נגד איום הצמרת שלנו, מדינה פלשתינית בפאתי גוש דן, מעט מדי וחלש מדי – גם הימניים ביותר שביניהם.
האם נתניהו יקים לנו מדינה פלשתינית,  כלומר במו ידיו יזמין את איראן להתמקם במרחק אופניים מירושלים, תל-אביב ונתב”ג? לא. נתניהו “רק” מותיר לכך את הפתח, ואז מפלגת שמאל או מרכז מטופשת, ו.או גורם זר מטופש, יעשו את העבודה, תוך הסתמכות על  אוזלת היד של קודמתם – ממשלת נתניהו. זהו מחדל נורא מצד נתניהו, שהרי הוא אדם חכם שעיניו בראשו, ובכל זאת – הוא מפקיר לחלוטין את הזירה החשובה ביותר. 
הפתרון היחיד, כרגיל, הוא הציבור.  אני ואתה.  ב-2019 יתקיימו בחירות. כל ישראלי במגזר היהודי הגדול, חייב לנדור נדר בראש השנה, שהוא יעשה מעשה. בבחירות, בפריימריז, הוא יצהיר ויבהיר שהוא תומך אך ורק במנהיגים רואים פני העתיד שפועלים וזועקים כדי למנוע מדינה פלשתינית. כי מדינה פלשתינית זה איראן. כל אזרח קטן שלא ינדור את הנדר הזה יפקיר – יפקיר – את בטחון ישראל.  ואת בטחון משפחתו. שנה טובה ותתפללו חזק.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון