בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפים פעלו נגד מתן הנחות ממס דלק לארגוני שנאה

מעל ל-10,000 מיילים לשר האוצר וחברי ועדת הכספים: "עצרו את הביזיון- אל תממנו בכספינו את מכפישי מדינת ישראל"

  • יח"צ
  • כ"ט סיון תש"פ - 17:09 21/06/2020
גודל: א א א

עשרות אלפי מיילים נשלחו בסוף השבוע לשר האוצר וחברי ועדת הכספים של הכנסת לקראת הדיון מחר בוועדת הכספים על הענקת פטור מתשלום מע"מ על דלק לארגוני דה לגיטמציה הפועלים נגד מדינת ישראל בעולם.

בין הארגונים המקבלים את הנחת המס נמצא ארגון "דיאקוניה" הכפוף לכנסיה השוודית, אחד מהארגונים אשר יהנה מאותו סבסוד של משלם המיסים הישראלי. בשנת 2019 תרם 170,000  ₪ לארגוני שמאל קיצוני קשים כגון "בצלם" וארגון "עדאלה" הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד אזרחי ישראל. יתר על כך, בשנים האחרונות תרמו "דיאקוניה" יותר מ - 4.5 מיליון ₪ לארגונים השוללים את הלגיטימיות של מדינת ישראל ואף תומכים ב-BDS.

בעצומת הענק, אותה יזמה תנועת "אם תרצו", נכתב על ידי  אלפי האזרחים כי: "אנו אזרחי ישראל אשר אוהבים את המדינה לא מוכנים לתת יד להקלות או לסבסוד ארגונים אנטי-ישראליים בינלאומיים, הפועלים נגד המדינה ונגד חיילי צה"ל.  הביקורת של אם תרצו הופנתה גם לכוונה להחיל את הסבסוד על כוחות האו"ם הפועלים בישראל. בהתייחס לכך נכתב בעצומה: "בנוסף כל דרישה לתמיכה ב"ארגונים הומניטריים" צריכה להיענות בתמורה הומניטרית. לכל הפחות דרישה לקבלת מידע אודות החללים והשבויים שלנו הנמצאים בידי ארגון הטרור חמאס".

כך סוכלה הטבה של כחצי מיליארד ₪ לארגונים תומכי טרור

עצומה הפנו אזרחי ישראל את זעמם לשר האוצר מהליכוד שבידיו לשנות את ההחלטה: "שר האוצר חשוב שתבין: סבסוד עוכרי ישראל מכספי הציבור הישראלי והקלה ללא תמורה- הן אבסורד שאין כדוגמתו. בוודאי בעת בה אזרחי המדינה כורעים תחת הקשיים הכלכליים בגלל משבר הקורונה. הציבור שנאנק תחת נטל המיסים השונים והאבטלה הגבוהה לא צריך לסבסד את הארגונים הפועלים נגדו. אנחנו פונים אליך שר האוצר ישראל כץ וחברי ועדת הכספים של הכנסת בדרישה לעצור את ההקלות הכלכליות לאותם ארגונים, בפרט נושא ההקלות בתשלומי הדלק שעלו בימים האחרונים לסדר היום".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר כי: "מדובר באבסורד שאין כדוגמתו בו מדינת ישראל מממנת את עוכריה בכספי המיסים של אזרחיה. הגיע הזמן שנבחרי הציבור שלנו יגלו קצת אורך רוח. מגיע לעם ישראל קצת יותר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד