בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביום הנכבה: נסיון להברחת אמל"ח לעזה

אמש סוכל במעבר הסחורות ארז נסיון להברחת אמל"ח וציוד לחימה לעזה, ככל הנראה עבור ארגוני הטרור. הציוד הוברח באמצעות הדואר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אייר תשע"ט - 11:56 16/05/2019
גודל: א א א
חלק מהציוד שהוברח (דוברות מתפ"ש)
חלק מהציוד שהוברח (דוברות מתפ"ש)

במעבר ארז, מעבר הסחורות לרצועת עזה סוכלה אתמול, יום הנכבה הברחת ציוד צבאי במהלך העברה מתואמת של 250 שקי דואר מישראל לרצועת עזה.

קצין מעבר ארז תפס לא פחות מ-172 חבילות והחרים את הציוד החשוד שהוזמן באינטרנט, כולל אמל"ח ואמצעים אלקטרוניים העלולים לשמש לצרכי טרור.

בחבילות אותרו בין היתר: מיקרוסקופים דיגיטליים, כוונות לנשק, פנסים ונרתיקים לנשק, רחפנים, רכיבים אלקטרונים, טלפון שטח, מצלמות נסתרות, ציוד תקשורת, פנסי צלילה, נעליים צבאיות ועוד.

אירועי יום הנכבה והתפרעויות הערבים שהתרחשו אתמול על גדר המערכת הסתיימו בערב ובצה"ל אומרים כי עוצמת ההתפרעויות הייתה פחותה מזו שאליה נערכו. בצה"ל כיוונו מאמצים רבים היום שלא לפגוע פגיעות בנפש במחבלים והשתמשו רק באמצעים שונים לפיזור הפגנות. עם זאת, הערבים בעזה דיווחו בסופו של יום על עשרות פצועים.

לאורך היום הוצבו אנשי חמאס לבושים בסרבלים כתומים לאורך הגבול במטרה להרגיע את התלקחות ההתפרעויות. מנגד אנשי החמאס איפשרו את הפרחתם של עשרות בלוני תבערה לעבר יישובי עוטף עזה אשר גרמו לשריפות נרחבות בכל שטח העוטף. תושבים דיווחו כי מאות רבות של דונמים של חיטה עלו בלהבות ונשרפו כליל כתוצאה מאש הבלונים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד