בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטבות לעזה במסגרת פרשיית השחיתות?

בחקירת תיק הצוללות עלה חשד ששליחו של נתניהו קידם "הסרת חסמים מדיניים בהקשר לפלסטינאים", בכדי לקדם את העסקה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' חשון תשע"ט - 13:27 08/11/2018
גודל: א א א
נתניהו בצוללת - ידע על השחיתות? (קובי גדעון לע"מ)
נתניהו בצוללת - ידע על השחיתות? (קובי גדעון לע"מ)

פרסום מסקנות המשטרה בחקירת תיק הצוללות היום מעלה חשד לשחיתות חמורה ביותר בתהליך רכישת צוללות עבור חיל הים של צה"ל במאות מיליוני אירו.

קצינים בכירים ובראשם מפקד חיל הים לשעבר, אנשי עסקים ועורכי דין המקורבים לראש הממשלה, חברו לכאורה לקידום עסקאות ענק בתמורה לאחוזים.

אלא שלעסקאות אלו, מלבד השחיתות הכלכלית, ישנן השלכות כבדות משקל על נושאים ביטחוניים ומדיניים.

כך למשל נכתב בהודעת המשטרה כי עלה חשד שעו"ד יצחק מולכו – שותף-מנהל במשרד עורכי הדין שמרון-מולכו, פעל בעת ששימש בתפקידו הציבורי כיועצו ושליחו המיוחד של רה"מ נתניהו ל"עניינים מדיניים ולמו"מ עם הפלשתינאים", לקידום הטבות לערביי עזה בתמורה לקידום העסקאות מהצג הגרמני, והכל כאשר נציג החברה הגרמנית מיקי גנור הינו לקוח משרדו.

בהודעת המשטרה שפורסמה היום נכתב כי עו"ד מולכו נפגש במהלך שנת 2012 עם גנור, לקוח המשרד, לבקשתו של שותפו למשרד עו"ד שמרון, נגדו אמרה המשטרה כי קיימת תשתית ראייתית להעמדה לדין.

עפ"י החשד במהלך מפגש זה דנו עו"ד מולכו וגנור בדרישת גרמניה להסרת חסמים מדיניים כתנאי לקידום מתן המענקים לטובת מימוש עסקה לרכישת כלי שייט ועסקאות כלי שיט עתידיות.

עפ"י החשד עו"ד מולכו לא דיווח על הפגישה ליועמ"ש משרד רה"מ בניגוד למוטל עליו מכוח הסדר ניגוד העניינים החל על משרד עוה"ד מתוקף תפקידו הציבורי האמור, ולכאורה אף היה מעורב בניסיונות ל"הסרת חסמים מדיניים". 

העיתונאי רביב דרוקר וכלי תקשורת נוספים פרסמו בעבר כי מדובר בקידום בניית מתקן שפכים לעזה והפשרת כספי מיסים עבור "הרשות הפלסטינית".

כנגד מולכו עצמו לא נמצאה תשתית ראייתית והמשטרה לא ממליצה להעמידו לדין. גם ראש הממשלה נתניהו ממנו נגבתה עדות בתיק לא חשוד, אולם דרך התנהלות זו בהחלט מזמינה הרמת גבות בכל הקשור לדרכי קבלת ההחלטות בנושאים מדיניים וביטחוניים במדינת ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון