בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המופתי המסית: אורח כבוד בבית ספר של משרד החינוך

שעות לפני נאומו לצד נסראללה עכרימה סברי התארח בבית ספר בעסאוויה. עיריית ירושלים: "מדובר בטקס להטמעת ערך הסבלנות". משרד החינוך פתח בבדיקה. אם תרצו ולך ירושלים: "סברי ממשיך דרכו של היטלר"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז ניסן תשפ"ב - 10:44 28/04/2022
גודל: א א א
עכרימה סברי מקבל תעודת הוקרה בבית הספר בעיסאוויה (תיעוד שהופץ ברשת - שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
עכרימה סברי מקבל תעודת הוקרה בבית הספר בעיסאוויה (תיעוד שהופץ ברשת - שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

המופתי המסית עכרימה סברי שנאם שלשום לצד בכירי הטרוריסטים בעולם ובהם חסן נסראללה מנהיג חיזבאללה ומנהיגי חמאס וג'יהאד אסלאמי, ביקר שעות לפני שידור נאומו בבית ספר ירושלמי של מנח"י ומשרד החינוך.

סברי התקבל כאורח הכבוד בבית הספר היסודי לבנים בעיסאוויה ואף קיבל אות הוקרה מבית הספר. הוא הדריך את התלמידים בתפילות ונושאי דת סביב חודש הרמדאן המוסלמי.

מדובר בבית ספר המתוקצב ממשרד החינוך הישראלי ופועל תחת מנהל חינוך בעיריית ירושלים (מנח"י).

סברי הוא דמות הידועה בקיצוניותה. בעבר הביע תמיכה בפיגועי התאבדות, פסק שאסור ללמוד את תכנית הלימודים הישראלית בבתי ספר ערבים ונחקר פעמים רבות על הסתה נגד יהודים כדרשן במסגד אל אקצא בהר הבית.

לאחר הפרסום בקול היהודי אודות השתתפותו בכנס עם חסן נסראללה קראו אישי ציבור לעצור אותו ואף לגרשו מישראל. ח"כ יעקב מרגי שיתף את קריאתו של ח"כ סמוטריץ' לעצור את סברי וכתב: "לא צריך לעצור אותו, צריך לגרש אותו ללבנון שיחיה שם בסביבה הטבעית שלו". השר לשעבר ישראל כץ אמר כי "אין מדינה בעולם שהיתה משלימה עם מעשה הסתה מהסוג הזה. חייבים לגרש אותו מיד מחוץ לגבולות ישראל".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עיריית ירושלים: "הטקס עסק בהטמעת ערך הסבלנות"

פנינו למשרד החינוך ולעיריית ירושלים בבקשת תגובה כיצד מאפשרים לאדם כמו סברי להיות אורח כבוד בבית ספר. בעקבות פנייתינו, כעבור מספר שעות הוסר מדף הפייסבוק של בית הספר הפוסט של בית הספר וגלריית התמונות מביקורו של סברי במוסד.

במשרד החינוך מסרו כי "הנושא נתון בבדיקה".

בעיריית ירושלים מסרו כי יחודדו נהלים בנושא, אולם טענו כי הטקס בבית הספר בו כיכב המופתי שהילל את פיגועי ההתאבדות הינו טקס שנועד לקדם "סבלנות ומעשי חסד".

בעירייה אמרו כי "כמדי שנה, בחודש רמדאן מתקיימת סעודת אפטאר בבית הספר, ביוזמת בית הספר ובחסות וועד ההורים. בתי ספר במזרח העיר מקיימים טקסים כאלה, ללא בקשת רשות ממנח"י ובאופן עצמאי. לטקסים אלו בדרך כלל מוזמנים צוותים, שכבת גיל,  נציגות הורים ואורחי חוץ מטעם הוועד.

הטקס הוא טקס דתי אשר דוגל בהטמעת ערך הסבלנות, האמפתיה, עשיית מעשי חסד והזדהות עם הרעב והקושי שהוא מנת חלקם של עניים ובעלי מצוקה. 

לאור הפנייה הנ"ל מנח"י יפעל ויחדד את ההנחיות למנהלים בנוגע להשתתפות גורמי חוץ בטקסים אלו".

סברי ממשיך דרכו של היטלר

מאור צמח יו"ר ארגון 'לך ירושלים' ומתן פלג יו"ר תנועת 'אם תרצו' מסרו לקול היהודי בתגובה: "כל שנייה שבה השייח' המסית עכרמה סברי מסתובב חופשי היא עוד שנייה שמנוצלת להסתה לאומנית נגד ישראל. לא רק שהוא לא נעצר, הוא גם עושה סבב הרצאות בבתי ספר! משל היה איזה גיבור ולא שייח' עלוב שתמך בפיגועי התאבדות.

את ממשיכי דרכו של היטלר צריך לשים בכלא עד יומם האחרון. מדינת ישראל חייבת להתחיל להגן על עצמה. קוראים למשרד החינוך ולעיריית ירושלים להרחיק את כל תומכי הטרור ממוסדות החינוך בישראל".

יש לציין כי פעילות מסיתים לאומניים ערבים בבתי הספר של משרד החינוך היא תופעה נרחבת שאינה מטופלת בידי הרשויות.

לפני מספר חודשים פרסמנו בקול היהודי כי מנהלי בתי ספר באום אל פחם הגיעו לקבל את פניו של השייח המסית ראאד סלאח והעניקו לו יחד עם משלחות של תלמידים תעודות הוקרה. אחד המנהלים אף הסית בדף הפייסבוק שלו ובין השאר שיתף סרטון הסתה של סלאח וכתב "שייח' אל שבאב" (שייח הצעירים).

במשרד החינוך מסרו כבר לפני כארבעה חודשים כי פתחו בבדיקה אולם עד כה למרות מספר פניות של הקול היהודי לא נמסר מה עלה בגורל הבדיקה.

עוד יש לציין כי המחבל פאדי אבו שחידם שרצח את אליהו קיי הי"ד בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים, שימש כמורה בתיכון ראשידיה בעיר העתיקה וקיבל את משכורתו מעיריית ירושלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון