בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפרקליטות טוענת: הפיגוע בעקבות "ויכוח" עם חייל

לפי הפרקליטות רצח הרב איתמר בן גל הי"ד בוצע בעקבות "ויכוח" עם חייל, אך בקול היהודי חשפנו שבאירוע תקף המחבל את החיילים שחששו להגיב

  • אלחנן גרונר
  • י"ג ניסן תשע"ח - 10:07 29/03/2018
גודל: א א א
הרב איתמר בן גל הי"ד (צילום: יצחק מלמד)
הרב איתמר בן גל הי"ד (צילום: יצחק מלמד)

כתב אישום הוגש הבוקר (ה') נגד עבד אלחכים עאסי, רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד בצומת אריאל לפני כחודש וחצי.

לטענת הפרקליטות בכתב האישום, ההחלטה על ביצוע הפיגוע נבעה אצל המחבל, עבד אלחכים עאסי, לאחר שיום קודם לכן התרחש "ויכוח" בינו לבין חיילי צה"ל.

אלא שבקול היהודי חשפנו כי במהלך אותו "ויכוח", תקף עאסי את החיילים, אך הללו חששו להגיב. במערכת הביטחון הפעילו לחצים על הקול היהודי כדי להסיר את הדיווח על כך שהמחבל תקף את החיילים, בטענה שהדבר לא נכון, אך עדויות שנמצאות בידי הקול היהודי מאשרות את הדבר, ובצה"ל סירבו לפרסם את תיעוד האירוע כפי שנקלט במצלמות הצבאיות, מה שמעלה ספק גדול בנוגע לגרסה הצבאית.

עוד בנושא:

על פי כתב האישום, שהוגש בידי הפרקליטים עודד קלר ושגיא שגב, ביום הפיגוע, "הנאשם החליט לבצע מעשה טרור ממניע לאומני-אידיאולוגי, ולגרום למותם של יהודים, באשר הם יהודים, וזאת על רקע ויכוח שהתרחש בינו לבין חיילי צה"ל בצומת אריאל".

על פי כתב האישום, עוד באותו היום רכש הצעיר הערבי בחנות בשכם שתי סכינים באורך של כ- 27 ס"מ, ונסע לצומת אריאל, שם הבחין ברב איתמר בן גל הי"ד עומד במקום.

"הנאשם, אשר זיהה את המנוח כיהודי בשל בגדיו והכיפה שחבש לראשו, התקרב למנוח, שלף את אחת הסכינים, דקר את המנוח בעוצמה רבה בחזהו ובבטנו. גם לאחר שהמנוח ניסה לנוס מהמקום, הנאשם רדף אחריו במטרה להמשיך ולדקור אותו, והדבר נמנע רק בזכות עובר אורח שהבחין במתרחש ופגע בנאשם ברכבו".

הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

הרב איתמר בן גל הי"ד, תושב הר ברכה, הותיר אחריו אלמנה וארבעה יתומים קטנים. הרב בן גל היה איש חינוך ששימש כמחנך בישיבה התיכונית בגבעת שמואל ולימד בישיבת הר ברכה, ודמות מוכרת ואהובה בישוב.

בן גל נרצח בעת שעשה את דרכו לברית של אחיינו בהר ברכה, אך בני המשפחה נאלצו לערוך את הברית בסיטואציה נוראית לאחר היוודע דבר הרצח.

לאחר הפיגוע התברר כי המחבל, עבד אל-כרים עאדל עאסי, שהה במוסדות רווחה של המדינה, והיו לו במהלך השנים מספר חברות יהודיות. בעיתון ידיעות אחרונות אף נכתב כי לפני מספר חודשים נפתח נגדו תיק על תקיפה של חברתו היהודיה.

החברה צוטטה בכתבה בעיתון כאומרת שהמחבל "השתמש באלימות פיסית ומילולית אבל ידעתי מאיפה זה בא ובגלל זה לא התרגשתי. תמיד הייתי לצידו וניסיתי להרגיע", סיפרה.

לצד זאת התעקשה החברה כי "לפי ההכרות שלי איתו הוא היה בן אדם מקסים, כל מי שהיה לצידו נשבה בקסם שלו. אני אישית מזועזעת והייתי בהלם. עד עכשיו אני לא מסוגלת לעכל את זה. אני מתחננת, מה שהוא עשה זה חמור מאוד, שיסגיר את עצמו לכוחות הביטחון לפני שיהיה מאוחר מידי".

מאז הפיגוע הלך והתברר כי המחבל שהה במוסדות רווחה של מדינת ישראל, שם גם הכיר חברות יהודיות. בדף הפייסבוק שלו שיתף שוב ושוב לאורך השנים פוסטים מסיתים המביעים תמיכה במחבלים שרצחו יהודים, וכן סרטונים של מחבלים צועדים ברחובות שכם כשהם חמושים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד